Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érthetném meg az angol...

Hogyan érthetném meg az angol szöveget?

Figyelt kérdés
Az írott szövegeket angolul teljesen értem meg minden, ha egy szöveget kell meghallgatni akkor is szinte mindent értek ( olyan szövegeket amik kifejezetten a nyelvtanulóknak lett kitalálva) de viszont ha átkapcsolok az angol tévére akkor hiába tudok már jól angolul, szinte semmit nem értek mert nem értem a szavakat ki belőle. Olyan mintha nem is angol lenne a szöveg, néha kihallok 1-2 szót de amúgy összevissza van az egész, csak a feliratok vagy a sorozat ismertsége miatt tudom hogy talán miről van szó... mit csináljak hogy megértsem ezeket? Ha bekapcsolom a feliratokat akkor meg nem is értem hogy hogy nem értettem...

2021. márc. 17. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

"hiába tudok már jól angolul, szinte semmit nem értek mert nem értem a szavakat ki belőle."


ööö... akkor nem tudsz jól angolul

2021. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Más kiejtéssel ejti, mint ahogy te ismered azt a szót. Hallgass sok beszédet, és akkor majd egyre jobban meg fogod érteni. Az is segítség lehet, hogy először olyan nemzet angolját hallgatod, ami számodra érthetőbb (pl. brit).
2021. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon alacsony szinten lehetsz még, ha csak nyelvkönyvi példamondatokat értesz meg.


Hallgass sok szöveget, hogy a füled hozzászokjon... Előbb-utóbb meg is fogod érteni. NÉzz pl. egyszerűbb rajzfilmeket, vagy szappanoperákat. Ez utóbbiban kb. faék egyszerűségű nyelvezettel beszélnek....

2021. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2013-ban egy ugyanilyen kérdést rakott fel valaki. Akkor mindenki segített neki, nem volt kötözködő ember. 2021 van és szinte a válaszok 80% bunkó. OK, akkor nem tudok jól angolul, csak hogy örüljetek. Aki normálisan válaszol annak természetesen köszönöm, felpontozlak titeket
2021. márc. 17. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Senki nem volt bunkó!


Az nem bunkóság, ha reális tükröt tartanak eléd.


Mit kéne? Buksimizni, hogy jajj-de-szuperül beszélsz angolul, mindjárt meglesz a C2????

2021. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem azért nem tudsz jól angolul, hogy mi örüljünk hanem azért, mert nem tudsz jól.
2021. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azoknak akik segíteni akarnak:

A mesékből szinte mindent értek de pl a hírekben nem igazán értek mindent, lehet azért mert gyengébb a “politikai” szókincsem vagy nem tudom. Kicsit rosszabbnak allítottam be a helyzetet mint amennyire tényleg igaz

2021. márc. 17. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt segítőkész válasz is, de mindegy. Amúgy abban is van valami amit a többiek írtak neked. Ahol gyenge ott erősíteni kell, vagyis többet kell hallgatni az angolt. Akkor is ha másabb. Sőt főleg, hogy másabb. Nincs jobb tanács mint gyakorolni. Nézd feliratosan a filmeket vagy a műsorokat és előbb utóbb jobban fog menni. Ahogy megtudtad tanulni a tanulók részére úgy meg kell tudnod tanulni ezt is. Ugyanúgy, csak erre is rá kell állni.
2021. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosítanám a többi hozzászólót: nézz ANGOL felirattal filmet/műsorokat, mert a magyar felirattal semmit nem érsz.

Szappanoperákban és sitcomokban elég sokszor gyorsan beszélnek amit nehezebb megérteni pl a Big Bang elég kemény dió egy kezdőnek szerintem. Ráadásul a magyar szinkronú filmekben le van tisztítva a hangsáv, ami az eredeti nyelven "zajos" sokszor, valóban nehezebben kivehető a beszéd.

Amit javaslok, hogy vagy amerikai, vagy angol filmeket nézz, de ne keverd mert tök más a kiejtés, de még a szóhasználat is.

2021. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!