Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A különböző típusú nyelvvizsgá...

A különböző típusú nyelvvizsgák közül melyiket ajánljátok? (Angol b2-es szinten) Mik az előnyeik, hátrányaik, egyáltalán miben különböznek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is!

2021. márc. 21. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az Origónál vizsgáztam. Negatív tapasztalataim egyáltalán nem voltak, a feladatok logikusak, követhetőek, letisztultak voltak. A magnó érthető volt, nem volt fölösleges háttérzaj (a tanáraink meséltek ilyesmiről másik központoknál), a szóbelinél pedig nagyon segítőkészek voltak, egyáltalán nem volt jellemző ez a vizsgáztató-vizsgázó feszültség, sokkal inkább egy hétköznapi beszélgetés volt. Nyilván most így online térben másképpen működik a dolog, nem tudom, hogy most milyen formai követelmények vannak.


Nem tudom, hogy a többi központ hogyan építi fel a vizsgát. Olyan különbségek vannak pl. hogy van, amelyikben nincs nyelvhelyességi rész. Vagy 4 helyett 3 olvasott szövegértési feladat van. stb. Ennek utána kell nézni.

2021. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fő különbség az lehet, hogy egynyelvű vagy többnyelvű nyelvvizsga. Egynyelvű esetében nincs fordítási feladat, minden angol. Lányom telc-et csinált nemrég, mert neki az a jó, ha nem kell váltogatni a nyelvek között, nekem viszont a kétnyelvű jobban bejön, a fordítás az erősségem. Szóbelin még fontos különbség, hogy vizsgáztatóval beszélgetsz vagy egy másik vizsgázóval.
2021. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Origó a kedvencem! Nagyon szeretem őket
2021. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!