Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell tanítani?

Hogyan kell tanítani?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm megkért, hogy tanítsak neki angolt, de nem is tudom hogy kezdjek hozzá. Én jól beszélek angolul, felsőfokú nyelvvizsgám van, unokatesóm kb semmit nem tud. Mivel kezdjem a tanítását? Egyszerűen nem tudom elmagyarázni rendesen a dolgokat hiába én tudom a nyelvet, nem tudok tanítani pedig szeretnék neki segíteni.

2021. márc. 26. 06:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképp szeretnéd te magad tanítani, akkor az alapoktól, az abc korrekt kiejtésétől.


Viszont, nem szégyen az, ha azt mondod, nem tudod olyan minőségben átadni a tudásod.


Mindenképp használjatok valamilyen könyvet, esetleg ha van iskolás könyved, ahhoz lehet találni online tanári kézikönyvet óratervekkel stb.


Legyen rendesen megtervezve, hogy hogyan haladtok, és ne egy dologra fókuszálj, pl: ne mindig csak nyelvtan legyen, hanem mindenből egy kicsi.

2021. márc. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb ilyen helyzetben, ha beszerzel egy kezdőknek szóló angol nyelvkönyvet, a hozzá tartozó munkafüzettel, hanganyaggal és tanári kézikönyvvel (pl. "New English File Elementary"). Ez utóbbikban általában elég világosan leírják a szerzők, hogy hogyan javasolják az egyes tanórák felépítését, a leckék feldolgozását. Egy ilyen tankönyvcsomag nem kevés pénz, de még mindig a magántanárhoz vagy nyelviskolába járás költségeinek is a töredéke. Ha pedig egy kis elméleti módszertani alapot is szeretnél, akkor Bárdos Jenő: "Az idegen nyelvek tanításának elméleti alapjai és gyakorlata" c. könyve ingyen letölthető a netről, ha rákeresel.
2021. márc. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 26. 16:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!