Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki ECL nyelvvi...

Van itt olyan, aki ECL nyelvvizsgát tett angolból?

Figyelt kérdés
A beszédértés részhez lenne kérdésem. Ott a második részben, amikor pár szóban kell válaszolni a kérdésre, hogy és mit írjak, hogy jó legyen, és elfogadják? Lehet, hülye a kérdés, de soha semmi nem jó, van erre valami praktika?
2021. márc. 26. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Hú, hát én még vagy 2 éve voltam, és nem tudom ebben mennyire lehet praktikát mondani, de megpróbálom.


Először olvasd át figyelmesen a kérdéseket, húzd alá a kulcsszót/lényeget, az segít, memorizáld kb. mikre kell majd figyelned. Én úgy csináltam mindig, hogy amint meghallottam az adott kérdésre vonatkozó választ (ha meghallod a kulcsszót, akkor valószínű az a rész lesz az), akkor azonnal elkezdtem leírni, amit hallottam, bármi is volt az. A fontos csak az, hogy már első hallgatásnál meglegyen a körülbelüli válaszod, hogy azután már csak kiegészíteni/javítgatni kelljen azt, különben nehéz lesz. Próbáld a lényeget kiszűrni, nem feltétlenül kell leírni mindent, amit hallasz (de ha jól emlékszem, az sem árt ha ott van több dolog, de a lényeg legyen meg).


Ha esetleg van valami, amiben kb. biztos vagy, hogy már elsőre jól értetted (de persze azért másodszori hallgatásnál is ellenőrizd!), akkor próbálj a többire fókuszálni, amik nincsenek még meg/nem értetted az egészet. A második hallatás során próbáld meg kiegészíteni/kijavítani a már eddig leírt dolgokat. A lényeg, hogy már meglegyen a kért információ, a végén majd úgyis átnézed még, hogy mindent jól írtál-e le, azzal még ne foglalkozz, csak az adott kérdésre fókuszálj mindig.


Aztán, ha vége a 2. hallgatásnak is, nézd át gyorsan, és írd át ha valami nem értelmes/nem jó, és kész:) Lehet lesz olyan szó, amit nem értettél, de kb. hallottál valamit, csak nem tudod hogy az volt-e az...hát az egy rossz eset, de talán a legjobb ha leírod a tippedet, mert az is jobb, mint a semmi, hátha pont az volt a kért szó.


Nem tudom mennyire volt érthető, nyugodtan kérdezz ha nem volt, viszonylag régi emlék már ez nekem. Sok sikert!:)

2021. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!