Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Goethe B2-es német nyelvvizsgá...

Goethe B2-es német nyelvvizsgára készülök, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Tapasztalatok, stb?

Figyelt kérdés

Konkrétan ez a legelső vizsga, amin részt veszek, így persze, hogy kissé görcsölök emiatt.

A nyelvvizsgás szóbeli tételek és az érettségi tételek közt van némi átfedés? Azok a tételek megfelelők lennének, amik az érettségi.com oldalon találhatók?

Mire lehet számítani a felkészítő tanfolyamon? (bármit lehet írni, érdekel)

A szóbeli vizsga hogy zajlik?



2021. márc. 26. 14:31
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy lehet használni szótárt?
2021. márc. 26. 14:33
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én C1-et tettem, de remélem segít valamit a válaszom.

A tételekhez nem tudok hozzászólni, de a tanfolyam nagyon jó hangulatú volt. Kb 8-10 ember volt + egy anyanyelvű tanár, akivel feladatokat csináltunk, felhívta a figyelmet a gyakori hibákra, pontozási technikára, javítási metódusokra, kijavította a fogalmazásainkat, segített hogyan lehet pl szóbelin körbeírni a dolgokat, csináltunk ilyen feladatokat is.


A szóbelin emlékeim szerint volt tételkiosztás, akkor egy helyiségben kb öten ültünk (most nem tudom, online hogy működik), és előre megadott sorban mehettünk be, két vizsgáztató volt. Ők is nagyon korrektek voltak, beszélgetni kellett velük, nyilván úgy, hogy inkább a vizsgázó beszéljen.


Összességében szerintem egy nagyon korrekt és logikus vizsga, mondom ezt úgy, hogy ezzel együtt 4 nyelvvizsgám van, 4 különböző központtól.

2021. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!