Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mivel lehet...

Szerintetek mivel lehet legjobban bővíteni a szókincset?

Figyelt kérdés
Sajnos a szókinccsel nagyon meggyűlik a bajom és nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne orvosolni. Igyekszem memorizálni és folyamatosan nézegetni a szavakat, hogy ne felejtsem el, de már 300 szó vagy kifejezés igen idő igényes. Illetve az másik gondom hogy passzív a tudásom és annak ellenére, hogy tudom, nem tudom alkalmazni. Mellesleg szlovákot tanulok, de minden tanácsot meghallgatok. Lehet weboldal, játék, kártya, vagy bármi, amivel gyarapíthatom a tudásom.

2021. márc. 28. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Olvasás.
2021. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy app (Viszkok Fruzsi említette a legújabb videójában, ha felkelti az érdeklődésed keresd ki), ahol be tudod állítani, hogy milyen nyelven tanulsz és aztán összedob idegen emberekkel akik ugyanazt a nyelvet tanulják és hívásban beszélhetsz velük azon a nyelven, ez hasznos lehet, ha el akarod kezdeni használni a nyelvet (ami am okos dolog lenne, mert ha nem mersz rajta megszólalni akkor nem is érte meg azt a sok tanulást). Mivel idegen emberekkel beszélgetsz, így nem kell magad kínosan érezni, ráadásul ő is tanulja a nyelvet, tudja, hogy mennyire nehéz ez. Ha van már olyan szinten a szókincsed akkor érdemes lehet nekiállni sorozatozni, onnan kifejezéseket tudsz eltanulni, használt közmondásokat is mondjuk. Nekem ehhez még nem elég jó az angolom, így szimpla 15-20perces youtube videókat nézek (egyelőre angolul, de angol felirattal), azok nyelvezete egyszerűbb, mint azon soriké, amik érdekelnek, próbáld ki te is, ha a sori még nagy falat. Ha van körülötted valaki (családtag, barát) aki jól beszéli a nyelvet, akkor megkérheted, hogy beszéljetek azon és javítson is ki (ne sértődj meg majd rajta, valószínűleg az elején egy csomó hibád lesz). Én még amit csináltam, hogy a random bambulásom közbeni gondolataimat lefordítottam (majd ha egyedül voltam a szobában ki is mondtam!) a tanult nyelvre. Vagy mikor éppen fejtegetek egy sori,film, könyv történetszálat, azt is megpróbálom azon a nyelven. A lényeg, hogy a lehető legtöbb dolgot azon a nyelvet csináld, amelyiket tanulod, hogy valóban használd a hétköznapokkor a nyelvet. Mintha kint élnél az országban, viselkedj úgy.
2021. márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg az olvasás, ahogy #1 írja.


Nem az a lényeg, hogy memorizálva tanulj szavakat, hanem az, hogy "beépüljön" a tudás. Olvass szlovák weboldalakat, ha mondjuk nézelődsz valamilyen nemzetközi weboldalon, akkor ne magyar vagy angol, hanem szlovák nyelvet állíts be! Így a téged érdeklő, számodra releváns témák szókincsét elég jól el tudod sajátítani.

2021. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!