Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a legneheze...

Szerintetek melyik a legnehezebb nyelv a világon?

Figyelt kérdés

2021. márc. 28. 14:27
A kérdező szavazást indított:
Orosz
Japán
Lengyel
Ukrán
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A felsoroltak kozul egyiksem.
2021. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A kínai.
2021. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A kínainak a nyelvtanja nehéz elvileg, beszélni ha minden igaz, nem olyan bonyolult megtanulni (legalábbis a többi nyelvhez viszonyítva). Btw, oké, hogy véleményt kérdeztél, de szerintem a többség nem nagyon nézett bele mégcsak 10nyelvbe a felszínt kapargatva sem (ahogy én sem), enélkül meg nem lehet véleményt alkotni. Emellett ez egyénfüggő, hisz nem mindegy, hogy egy japánnak vagy egy magyarnak kell-e mondjuk mandarinul tanulnia. A japán sokkal közelebb áll a mandarinhoz, így valószínűleg könnyebb dolga lenne. De angolul meg szerintem a magyarnak könnyebb megtanulni egy japánnal szemben. A lényeg, hogy nézz rá esetleg országos adatokra, bár általában csak az USA-hoz viszonyítottakat találni.
2021. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: Pont, hogy a kínainak a nyelvtana egyszerű, a képességek kifejlesztése a nehéz, még akkor is, ha az a módszered, hogy először csak szóban tanulod meg.

A japánoknak annyi előnyük lehet, mint nekünk németet tanulni.

2021. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Oh, akkor összekevertem, bocsánat.

Egy japánnal szemben szerintem elég nagy előny, ha már a betűk helyes leírását nem kell megtanulnod, emelett a kiejtésünk is nagyrészt egyezik a németével. A nyelvtanja az ázsiai nyelveknek nem tudom, hogy milyen, de gondolom jobban eltér a némettől, mint a miénk, ami megint csak könnyebbé teszi számunkra.

2021. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A japán nyelvtana hasonlít a magyaréra, ugyanúgy ragozza a szavakat, ezért azt mondják egy magyarnak könnyebb japánul tanulni, mint mondjuk egy angolnak. Nekem pont emiatt volt nagyon nehéz a japán nyelvtana, főleg hogy magyarul se tudtam sose mondatot elemezni :'D A kiejtése könnyű, az r hangot egyszer pörgetik (mi kétszer), de egyébként nem okoz nehézséget. Az viszont igen hogy marha gyorsan beszélnek.

A kínainak nagyon könnyű a nyelvtana (ami egyben a nehézsége, mert csak egymás mellé teszi a szavakat, pl. "én menni bolt", és minden szónak megvan a sorrendje), viszont a kiejtése.. a kínai tanárunk azt mondta hogy csigalom nyugavér, akik tizenéve tanulnak kínaiul se tudják helyesen kiejteni a hangokat :D

Az írásjegyek egyébként ijesztőnek tűnhetnek, de pár hónap gyakorlás után már rááll az ember keze, és miután ismered a gyököket, könnyebben és gyorsabban írod le az írásjegyeket, mert benne lesz a kezedben a vonássorrend. Plusz sokszor ki lehet következtetni a kanji/hanzi jelentését a gyökök alapján.

2021. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Wao, ez így nagyon érdekes. Sok sikert akkor a nyelvtanuláshoz és a helyes kiejtéshez ^^
2021. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Igazán kedves tőled, de már nem tanulom egyiket se. Fordítónak készültem de jogi pályára vitt az élet, így a nyelvtanulást félretettem, így ezek az emlékmorzsáim egy korábbi életből. :D
2021. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!