Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanilag mi a különbség a...

Rikárdó09 kérdése:

Nyelvtanilag mi a különbség a két angol mondat között?

Figyelt kérdés

Have you seen my new car?


Did you see my new car?


2021. márc. 30. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első az befejezett jelen idő a második pedig sima múlt.
2021. márc. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, de azt szeretném tudni hogy mind a két mondat ugyan azt jelenti? vagy mi a különbség köztük, pl ha egy napi párbeszédben használom ak ugyan azzal a jelentéssel bír ?
2021. márc. 30. 01:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt ajánlom, szerintem hasznos a megértésében. Eleinte én se teljesen értettem hogy mikor kell sima múltat és mikor kell befejezett jelent használnom de egy idő után bele lehet jönni. Ha így a szabályok és példák alapján (én mindig ezeket utáltam nyelvtanulásban, nekem sokkal jobban ment úgy ha mindennapi beszédekben hallgattam hogy mikor mit kell mint az hogy ekkor meg ekkor ezt az igeidőt használjuk) sem érted teljesen a dolgot akkor nyugodtan kérdezz még de szerintem a legjobb ha gyakorlod ezeket és egy idő után magától berögzül majd hogy mikor melyiket szokás használni.

2021. márc. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben az első kérdés azt jelentheti, hogy látta-e már valaha az új autódat, míg a második inkább, hogy egy adott pillanatban látta-e.
2021. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az első példánál azt is meg lehet jegyezni, hogy sokszor akkor használják azt az igeidőt, ha a beszélő nem mondja meg a cselekvés konkrét időpontját. Régebben én se értettem, hogy mi a különbség, de ezzel az időpontos dologgal már vágom. Persze nem mindent ez határoz meg, de nekem így egyszerűbb.
2021. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 30. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:

A "have you seen" (present perfect) az eredményre kérdez rá (láttad már valaha...?)

A "did you see..." (past simple) a körülményre kérdez rá: mikor láttad - when did you see my car? hol láttad? stb.

2021. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!