Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt hogy lehene lefordítani?...

Ezt hogy lehene lefordítani? Darkly she wondered how many affairs he was planning to have. had. Értem hogy mit akar mondani, csak képtelen vagyok jól lefordítani. Valami olyasmi, hogy komoran azon tűnődött,hogy hány ügyet tervez (hogy legyen).

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Komoran azon tűnődött, hány viszony létesítését tervezte. A had szóval nem tudok mit kezdeni.
2021. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Itt szerintem nem ugy, hanem enyelges/viszony.


Komoran azon tunodott, hogy mennyi viszonyt tervez, hogy lesz neki.

2021. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
have had - present perfect
2021. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 chtt ***** válasza:
100%

A had szóval azért nem tudsz mit kezdeni, mert még van előtt egy fél mondat. :)


"Darkly she wondered how many affairs he was planning to have—hopefully not as many as her father had had."


És tudom, piros pacsi, semmi közöm hozzá, meg különben is törődjek a magam dolgával, de most komolyan lefordíttatod a GyK-val a fél Meagan McKinney könyvet?

2021. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem, csak amit nem értek, miért baj az hogy ezen tanulok? Fekete Gábor azt mondta a legjobban egy nem lebutított könnyvvel tanulunk,csak édekeljen, igaz nehéz lesz mondotta, de ettől fogunk fejlődni szókincsben, és nyelvtanban is. Miért zavar ez téged, vagy csak mutatni akartad, hogy te tudod milyen könyvről van szó? Muszáj volt belém kötni?
2021. márc. 30. 15:15
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a 6. oldalon járok, és 4 vagy 5 kérdést tettem fel eddig belőle... De most se értem, hogy téged ez miért zavar?
2021. márc. 30. 15:20
 7/15 chtt ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, de így nem lehet angolul megtanulni... szerintem.

Nem tudom, ki az a Fekete Gábor, biztos valami nagy nyelvi tótumfaktum, de szerintem téved. Nem véletlenül nem a present perfectnél vagy mondjuk, a feltételes móddal kezdjük a tanítást, hanem szépen egymásra építve a nyelvtani és szóbeli anyagokat.

Mi a fenyőt tanulsz abból, ha tíz év tanulás után nem azt írod be a sztakiba, hogy "against", hanem azt, hogy "against her" (amúgy annak is van jelentése, de nem szó, nem is bevett kifejezés, szegény sztaki mit kezdene vele:).

Nyugodtan kezdhetnél könnyített olvasmányokkal, akár az egyes szinttől, aztán szépen haladva felfelé. Ja, hogy azt értenéd és esetleg sikerélményed is lenne... sőt, még tanulnál is belőle.

Tényleg nem az én dolgom. Még egyszer bocs. Ha tudok, persze szívesen segítek, de fenntartom, nem ez a módja.

Sok sikert kívánva

egy angoltanár

:)

2021. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ő is angol tanár, ráadásul elég j tanár, az övé a [link] és megírta, hogy ő hogy tanult meg angolul, és miért sikerült asszem az anyanyelvi szűntű nyelvvizsgát letennie. Ebben volt benne, hogy ő nem lebutított könyvekkel kezdte, hanem rendes könyvekkel. Egyébként a kezdő szintű könyveken már túl vagyok, sőt már középhaladós könyveket olvastam,a nyeelvtant meg már végigvettem. Ezzel az against her-rel valamit félreértettél. Az against tudom mit jelent, de itt konkrétan az against her will-t honnan kellett volna tudnom? Mióta beszélgetünk, középfokon lévő, már nyelvvizsgával rendelkező néhány ismerősömet megkérdeztem, tudják e mit jelent, találkoztak e már vele, és tudod mi a válasz, egyik sem. Szóval ne mondd azt, hogy valakinek van egy középfokú nyelvvizsgája és feltétlenül kellett ezzel a szerkezettel már találkoznia. Egyébként először az egész mondatot beírtam és úgy írta ki, hogy Annak ellenére stb, ebből gondoltam, hogy az against her lehet az, csak valaki kijavított, hogy a will is hozzátartozik. Azt meg köszönöm ha segítesz!
2021. márc. 30. 18:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kozepszintu nyelvvizsgas nem tudja, hogy mit jelent against her will? Ez igen!

Kerdezo,

Szavankent es mint kifejezes mar tudniuk kellene.

Abban a kerdesben, Te kerdezted mit jelent against her. El lett magyarazva, hogy against her will - akarata ellenere.

2021. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha nem ertesz valamit, de az mar igen, hogy nem tudod helyesen idemasolni. Es meg te allsz neki feljebb.
2021. márc. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!