Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire kell folyamatosan...

Mennyire kell folyamatosan beszélni német szóbeli nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő héten vizsgázok és már teljesen para vagyok. Eddig inkább a szóbeli résztől féltem, de már az írásbelitől is. Jártam felkészítőre, de egy hónapja volt már. Persze próbáltam itthon is készülgetni, de az nem olyan, főleg ugye a szóbeli, mert nincs kivel beszélnem. Mennyire kell folyamtosan beszélni szerintettek? Vagy rögtön kapásból kellene mondanom? Nekem először magyarul kell tisztázni, aztán fejbe lefordítom, szóval ez nem megy rögtön. Jó nem ülnek ott fél órát, de lehet... Para vok!


2010. aug. 20. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elsősorban határozott és pörgős legyél, mint nyelvtanilag hibátlan.
2010. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Tavaly nyáron nyelvvizsgáztam. Én is nagyon paráztam, mert nem szólaltam meg németül. Nem azért, mert nem tudtam, hanem mert nem akartam. Aztán bementem még tökre féltem, meg minden, de a vizsgáztató nagyon aranyos fiatal nő volt és talán emiatt vagy nem tudom, de megnyugodtam. A némettanárnőm anno azt tanácsolta, hogy beszélni,beszélni,beszélni. :) Hát így tettem. Mondtam, ami eszembe jutott. Nem álltam meg egy-egy főnév előtt, hogy akkor most ein vagy einen vagy milyen esetben is van...Mondtam, ahogy jól hangzott. :) És elég szép pontszámokat is kaptam. :) Szóval a lényeg, hogy ne izgulj. Úgyse fognak már rád emlékezni, szóval a lényeg, hogy beszélj. :)

Sok sikert.

16/L

2010. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Aranyosak vagytok! Szerintem maximum egyik része fog sikerülni. Nem vagyok negatív, csak reális, de az is nagyon jó lenne, mert legközelebb "csak" egyre kell készülnöm.
2010. aug. 20. 14:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Jah és milyen típusún voltattok?:)
2010. aug. 20. 14:31
 5/11 anonim válasza:
13:31-es vagyok. Középfokú. :) Te is arra mész?
2010. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen! és hol voltál?
2010. aug. 20. 16:50
 7/11 anonim válasza:
Siófokon.
2010. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. vok origo középfok

Ha te is origo mindenképp tartsd be amit írtam :) itt alapból a kommunikációs kézségra kapod a legtöbbet, de sztem a többinél is így van

2010. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát nem tudom, én félek, hogy meg se fogok tudni szólalni. Az a legfőbb bajom, hogy túl sokat gondolkodok, hogy lenne nyelvtanilag jó a mondatom.
2010. aug. 21. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tavasszal voltam szakmai középfokon németből, nekem elsőre meglett minden :)

Hasonló 'gondom' volt nekem is, mert én sem találtam gyakorlópartnert, a tanárommal pedig inkább az írásbelit nyomattuk, kevés idő maradt a szóbelire. Én is paráztam, mielőtt bementem a terembe úgy éreztem semmit sem tudok.. :S

Szólítottak, bementem és mintha kicseréltek volna, csak úgy köptem a szavakat :) biztos az adrenalin dolgozott bennem vagy nem tudom :D

Szóval ne aggódj, nagyon kedvesek mindenütt, ha megakadsz is csak beszélj. Az sem baj, ha másról kezdesz el beszélni (persze témán belül) csak beszélj, majd ők terelgetnek. Ha kihúzol egy tételt (pl sport,) nyugodtan beszélj magadról is, pl mit sportolsz szabadidődben, milyen gyakran, hol és kivel vagy nézel-e sportmérkőzést tv-ben esetleg élőben. itt nem is arra kíváncsiak hol milyen sportok vannak :) elmondhatod röviden mi a kedvenc sportod, mik a szabályai, miért szereted és esetleg rátérhetsz az egészség témakörre is, hogy pl többet kellene mozogniuk az iskolásoknak, a te sulidban hogy zajlik a tesióra, szerinted megfelelő-e.. beszélj mindenről, ami eszedbe jut :) ugyanígy a képleírásnál vagy a szövegelemzésnél /nem tudom a te szóbeliden milyen feladatok lesznek/. A szituációtól se félj, a legtöbbet ők fogják beszélni .) De arra törekedj, hogy egész mondatokban válaszolj és kérdezz és ne ismételj sokat! Pici hatásszünet lehet a gondolatcsere közben, szóval ha nem tudsz azonnal reagálni, nem akkora gáz, de ha lehet ne beszél szaggatottan.

Sok sikert

2010. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!