Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet megkeresni hogy...

Hol lehet megkeresni hogy angolból hogyan fokozunk egy melléknevet?

Figyelt kérdés
Tudni akartam hogy hogy van a középfoka a “windy”-nek. Rákerestem. Volt ahol azt írta hogy windier, máshol meg úgy hogy more windy. Akkor melyik? Melyik oldalról lehet ezt megtudni?

2021. ápr. 15. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Beírod a gugliba, hogy "windier or more windy"


És bedob egy csomó word reference forum és hasonló oldalt, ahol a hozzászólásokból kiderül, hogy melyik a helyes.

2021. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mind a kettőt írják, az angol tanár meg leszid hogy rosszat választottam
2021. ápr. 15. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egy szótagból álló melléknevek "-er" illetve "est" fokozást kapnak.

pl. big -> bigger -> biggest

small -> smaller -> smallest


A két szótagos melléknevek kaphatnak akár "-er" fokozást, akár "more" szócskát (bár valamelyik forma mindenképp elterjedtebb a másiknál).


Az ennél több szótagból álló melléknevek csak és kizárólag a "more" (illetve "most") szó használatával fokozhatóak.

important -> more important -> most important

expensive -> more expensive -> most expensive


[link]

2021. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"De mind a kettőt írják, az angol tanár meg leszid hogy rosszat választottam"

"If you are not sure whether a two-syllable adjective can take a comparative or superlative ending, play it safe and use more and most instead."

2021. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 chtt ***** válasza:
95%

Ha van angoltanárod, akkor kell lennie tankönyvednek és munkafüzetednek is, és a sulikban manapság használatos tankönyvekben benne van a képzése, a munkafüzetnek meg általában a végén van nyelvtani összefoglaló. Azt most hagyjuk, hogy a tanárnak illett vón elmondani (én is épp most tanítom, elmondtam, anyagot kap hozzá a gyermek, s mint mondám, benne van a tankönyvben és a munkafüzetben is a képzése).


A hármashoz kiegészítésként: az -y, -er, ow, -some végű két szótagúak a "short" melléknevekhez tartoznak, tehát úgy képezzük őket, mint az egy szótagúakat.

windy - windier - the windiest

clever - cleverer - the cleverest

narrow - narrower - the narrowest

handsome - handsomer - the handsomest


Remélem, segítettem valamicskét!

:)

2021. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az y-ra végződő kétszótagos szavak, mint pl. a windy, mindig -er ill. -est fokozást kapnak.

Van még pár olyan kétszótagú szó, ahol ingadozik a fokozás, pl. clever, narrow, handsome, simple – ezek (meg még pár másik) mindkét fokozással felbukkannak, még akkor is, ha a szótárak is a tankönyvek ezeket az -er/-est kategóriába szokták sorolni, de a tényleges nyelvhasználat erős ingadozást mutat.

És vannak olyanok is, melyek csak more/most fokozással állhatnak, pl. modern, active, upset.

2021. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 chtt ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy a hatos írja, de ha a kérdező tanul, akkor a tanár azt kérdezi, amit én írtam... ha rendes, tudja és elfogadja, amit a hatos írt... de mint tudjuk, tanár akad ilyen is, olyan is, szóval, amíg tanuló vagy, biztonságosabb a tankönyvnél maradni, aztán az élet úgyis megtanít angolul, ha szükséged lesz, ha meg nem, hát tök mindegy. :)))
2021. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszótagúak:

Ragozás, kivéve

a. participle alap, mint worn

b. real, right, wrong (meg a like is ide vehető a more like konstrukció miatt)


Kétszótagúak:

Ragozás nem:

a. participle alap, mint wounded

b. már ragozottak, mint famous, pleased


Lehet, hogy inkább ragozás

-y, -ow, -le, -er, -ure végűek

kivéve eager, proper


Lehet, hogy inkább more szócska

-ly végűek


Kettőnél több szótagúak:

more szócska, kivéve unhappy, untidy

2021. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

beírod a gugliba, hogy angol melléknév fokozás, és van egy csomó online tanulós, vagy nyelviskolás oldal, ahol megtalálod érthetően elmagyarázva, rendszerezve. pl:


[link]

2021. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!