Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországi angolt tanító...

Magyarországi angolt tanító tanárok jobban beszélnek angolul, mint egy native speaker?

Figyelt kérdés
(magyar anyanyelvű, de angolt tanító tanárok)
2021. ápr. 19. 13:37
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
kb egy szinten
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Viccelsz? Még a legjobb tanárok (Dohár Péter stb.) sincsenek anyanyelvi szinten, az átlag tanár meg távolról sincs.
2021. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
* javítok: még a legjobbak sincsenek teljesen anyanyelvi szinten, de természetesen egy Dohár Péter kategóriájú tanár jobban tud angolul mint egy átlagos angol anyanyelvű, és egy angol anyanyelvű talán észre sem veszi, hogy ő nem az. Azért őt hoztam fel példaként, mert tanultam nála angolul és valami hihetetlen nagy tudású, azon túl, hogy jó tanár is nagyon.
2021. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy angoltanárom (egyik legjobb tanár az országban, szóval azért ez is ritka hogy valakinek ennyire menjen, Prievara Tibor), aki nagyjából anyanyelvi szinten beszélte (éltem angol nyelvterületen szóval felismerem mennyire beszélnek jól az emberek). Jobban szerintem senki nem beszéli. Maximum pontosabban tudja a nyelvtan szabályok nevét, de ez nem egy túl hasznos/gyakorlati tudás.
2021. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mi magyarok megszívtuk, hogy magyar az anyanyelvünk. Egy átlagnál jobban beszélő svéd, holland, norvég lazán hozza a közel anyanyelvi szintet.
2021. ápr. 20. 06:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nem ugyanazt értjük az anyanyelvi szint alatt. Fent emlegetett tanárok simán hozzák azt, amit te anyanyelvi szintnek nevezel. Én azt nevezem anyanyelvi szintnek, aki például a gyerekmesék archaikus szavait is érti (mint például a magyar nyelvben a "bángópíz", meg érted, az összes pocok, ürge, és egyéb állatszereplők), az ételek neveit (mint magyarul a görheny, cicege stb.), és aki tudna mondjuk kiművelt fülnek is gyönyörű költeményeket költeni angolul. Egyébként ismerek más angol tanárokat is, még olyat is, aki konkrétan angol egyetemen PhD-zett angol irodalomból, és kifejezetten gyönyörűen beszél angolul az angolok szerint is. Mindezek nagyon-nagyon közel vannak az anyanyelvi szinthez, de nem vagyok biztos abban, hogy ez már az.
2021. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

" Én azt nevezem anyanyelvi szintnek, aki például a gyerekmesék archaikus szavait is érti (+ a többi példa)"


Lemerem fogadni, hogy ez alapján a magyar lakosság 99%-a nem számítana magyar anyanyelvűnek a te mércéd alapján :D

2021. ápr. 20. 09:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze, a többség ezeket még magyarul se tudja. :D Meg anyanyelvi szintű beszéd? Menjetek fel preplyre, hogy beszélnek honfitarsaink és anyanyelvi szintűnek valljàk magukat. :D Én meg eddig szégyelltem az akcentusom, pedig mérföldekkel jobb,mint azoknak a "tanároknak" fent.
2021. máj. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kösz, erről az oldalról nem is hallottam még :D


Az komoly, hogy magyarországi tanárok több pénzt kérnek, mint Uk beliek/amerikaiak.

2021. máj. 2. 07:18
 9/13 A kérdező kommentje:
Na belehallgattam párba, hát... :D
2021. máj. 2. 09:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem botrány. És amint látod, igény van rájuk. :D
2021. máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!