Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok, segítetek?

Angolosok, segítetek?

Figyelt kérdés

Sosem jártam angolra, szóval lehet, hogy a kérdés hülye lesz. :D

Van pl. az a mondat, hogy I'm gonna make it, vagy I'm gonna miss you.

Ezek miben különböznek attól, hogy I will make it, vagy I will miss you?



2021. ápr. 22. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem úgy tanították, hogy a going to-s jövőidőt akkor használjuk, amikor biztos, hogy valami megtörténik, vagy mondjuk kézzel fogható bizonyítéka van


de ez csak az amit én tanultam, nem biztos hogy így van

2021. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leginkább akkor szoktunk willt használni, ha abban a pillanatban döntünk el valamit, amikor beszélünk. A going to, vagyis a gonna pedig általában akkor van, amikor ugyan jövőben történő dologról beszélünk, de már fix dolog. Szóval például fixen meg van, hogy 2 hét múlva esküvőre mész, akkor nem a willt használod, hanem a going to-t. De nem csak tervekre vonatkozik, hanem ha pl. valamiről fix döntésed van. Szóval igen, általánosságban ez a helyzet. Viszont a te konkrét példádban, pl. az "I'm gonna make it" meg az "I'm gonna miss you", az szerintem azért így van írva, mert biztos vagy benne. Szóval biztos a dolog, te így határozottan tudod, hogy ez fog bekövetkezni, meg szerintem sokkal erőteljesebb, ha going to-val mondod. Szóval ha valaki ezt így mondja, akkor szerintem azért így mondja, mert egyszerűen a going to sokkal erőteljesebb, érzelmesebb, erősebb, mint a will.


Szóval igazából mindkettő forma helyes, csak a going to (gonna) az szimplán erőteljesebb. Szerintem, de aztán ha valaki nem így látja, javítson ki, de szerintem azért szokták sokan inkább a going to-t használni, mert erőteljesebb, mint egy szimpla "will".

2021. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, így már értem.

Meg egy kérdést engedjetek meg. Szóval a "gonna" a "going to" szlengesített változata... akkor az Imma is egy szleng verzió, ugye? Rap zenékben lehet hallani, hogy így mondják. (Vagy i'mma, nem tudom pontosan hogy kell leírni.)

2021. ápr. 22. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az is egy szleng
2021. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, az Imma/I'ma az "I'm gonna" még további szelengesítése, pl.: I'ma call you back = I'm going to call you back 'Vissza foglak hívni'.
2021. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2021. ápr. 24. 04:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!