Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tartsam be a szóhatárt?

Hogy tartsam be a szóhatárt?

Figyelt kérdés

Német érettségire készülök, és már csak a levelekkel kell picit többet foglalkoznom. Abban viszont abba a problémába ütköztem, hogy sajnos nagyon bele tudok lendülni a fogalmazásba, és ez több szószámot eredményez, mint ami megengedett. Ezt a teljes fogalmazás után persze tudom csökkenteni, de optikiailag nagyon csúnya, hogy sok minden át van húzva. Arra nem lenne időm, hogy mind a két levelet előszőr a piszkozatra, majd lerövidíve a feladatlapra írjam.

Szóval van valami tanácsotok, hogy már a levél írása közben hogyan tudnék a szószámra figyelni? Valami tipp? Köszönöm! :)



2021. ápr. 24. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Minden feladatponthoz 2 gondolatot fogalmazz meg, így nem kevés,de nem is sok. Ha eszedbe is jut valami, ne írd már bele, mert akkor valóban túl fogod lépni a szószámot.
2021. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy megnéztem, átlag hány szó fér az én betűimmel egy sorba, és kiszámoltam, hogy kb hány sort kell írnom. Így nagyon nem lőttem mellé.
2021. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy ha 4 kérdés volt és 200 szó, akkor kérdésenként kb 50 szó, ezt mindig ellenőriztem, amikor át akartam térni a következő kérdésre.
2021. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!