Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk a -bis um,...

Mikor használjuk a -bis um, és az -um előljárókat,amikor mindkettő jelntése -kor. Pl: 9 h -kor. Mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés

#német előljárók használata
2021. ápr. 24. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg:

bis um 9: 9-ig

um 9: 9-kor

2021. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2021. ápr. 25. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:

3 éve élek itt, és "bis um"-t még sose láttam így egymás mellett.


Bis 9Uhr - 9-ig

Um 9Uhr - 9-kor

2021. máj. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most kezdem a németet ismét elkezdeni a Duolingo segitségével.Mondjuk, nekem is új volt ez a használat,de gondoltam talán ennyire frissültek a dolgok.Értem ez alatt, hogy a ß helyett -ss is irandó. Tehát ,ezért kérdeztem ezt. A másik érdekesség, amitt szintén itt láttam pl: per Auto=autóval. Élethű igy kifejezni,vagy talán a régi jobb volt (mit)? Fährst du per Autó per Schifft? (mit Auto oder mit Schifft)
2021. máj. 4. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!