Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olvasni tudok, de beszélni nem?

Olvasni tudok, de beszélni nem?

Figyelt kérdés

Pár éve már Angliában élek és egyszerűen nem tudom megtanulni ezt a nyelvet.

Kb egy retard szintjén vagyok, hebegek-habogok, össze-visza rakom a szavakat, meg a nyelvtanról ne is beszéljünk.

Megértek szinte mindenkit, angolul nézek tévét, olvasok könyveket, de a beszéd....

Mit lehetne tenni?


2021. ápr. 30. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Gyakorold a beszédet
2021. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Ne aggódj ez ilyen, a beszéd a legnehezebb. Kis idő és az is menni fog.
2021. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Az angol-magyar (meg általában bármilyen nyelv) mindig egyszerűbb, mint a magyar-angol. Ez azért van, mert gyakorlatilag nem történik más, mint a már jól ismert játékszabályok alapján lefordítod a saját nyelvedre, azonban az angol játékszabályokat nem, vagy nem eléggé tudod magadtól.

Kicsit ez olyan, hogy egy széket minden hülye szét tud szedni, az összerakás a melósabb. Esetünkben a szék az angol nyelv, és ha angoltól fordítasz, akkor szétszeded a széket, ha pedig magyarról, akkor pedig összerakni kell.

Sajnos erre más megoldás nincs, minthogy gyakorolsz, de ha anyanyelvi környezetben vagy, akkor gyorsabban tudsz tanulni.

2021. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5%

Bárkivel beszélsz, az első kérésed az legyen, hogy legyen szíves kijavítani a hibáidat.

Hidd el, örömmel megteszik, és még tetszeni is fog nekik, hogy megkérted őket a segítségre.

2021. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes ilyet olvasni, én 10 éve tanulom az angolt és szinte semmit nem értek, most léptem be angol discord szerverre, beszélgettem és elsírtam majdnem magam, hogy semmit nem értek. Ha te kint anyanyelvi környezetben nem beszéled helyesen, akkor szerintem nekem meg be kéne fejezni az angolozást:(.
2021. máj. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbálj iskolás módon magadnak fordítani. Olvass valami magyar szöveget mondatonként, és próbáld a mondatot azonnal lefordítani angolra, gondolkodás nélkül.

Beszélni csak úgy tanul meg az ember, ha beszél. Tudom hülyeségnek hangzik, de a lényeg az, hogy a nyelviskolában lefordíthat az ember három teljes könyvet írásban, ha minden mondatra rászán 3 percet, akkor élőben megszólalni esélytelen. Mert ott nincs minden mondatra 3 perc, ott azonnal ki kell találni mit mond az ember.

2021. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!