Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a legjobb módja (angol)...

Mi a legjobb módja (angol) szavak tanulásának?

Figyelt kérdés

C1 szint alján vagyok, szeretnék majd C1/C2-es nyelvvizsgát. Mi a legjobb módja C1, C2 szintű szavak tanulásának? Szószedet? Olvasás? (esetleg mit?)

Nektek mi vált be?

Kösuönöm a válaszokat


2021. máj. 1. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én szépirodalom vagy szakirodalom olvasását ajánlom. Esetleg tudományos műsorok nézését, de itt nem a NatGeo Hogyan készült?-re gondolok és szépirodalom alatt sem a ponyvára, hanem T. S. Eliot, James Joyce vagy korábbiak. Esetleg Agatha Christie, ha érdekel de főleg a C2 szintet már nehéz megütni anélkül, hogy kilépnénk a komfortzónánkból.
2021. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából, az a "bajom" a könyvekkel, hogy megértem őket, és ha megnézek pl egy Cambridge nyelvvizsgát, az ott előforduló szavakkal fogalmam sincs hol találkozhatnek, esetleg van erre valami könyv?

2021. máj. 1. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nívósabb lapokban. Említik a NatGeot - bár negatíve, kizárólag, pedig az ismeretterjesztésnek az jó forrása. Én azt szoktam javallani, meg egy jobb politikai magazint.

Belenézve a Focus on... CAE könyvbe, van benne vikk ezekből: Times, Evening Standard, Drake Business Review, Asia Magazine.

Mondjuk ez régi, de a Succeed in CAE az 2015 utáni, annak a forrásai: The Independent, Guardian, Time, Times, Telegraph....

2021. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!