Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Némettel kapcsolatban tudnátok...

Némettel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Németet tanulok már lassan másfél éve. Az elején nagyon jól ment. Hozzáteszem, úgy érzem, hogy van egy stabil alapom (kb A1-A2 között vagyok valahol). Ha van mondjuk egy hosszabb szöveg, amiben sok az ismeretlen szó, egyszerűen leblokkolok és nem értem.. Válaszolni meg nem tudok értelem szerűen.

Ha viszont nézek egy német filmet felirattal, ott sem értek meg mindent csak egy-egy szót kiveszek belőle és úgy nagyjából össze tudom rakni.

Szóval úgy érzem, hogy elakadtam. Szeretnék majd nyelvvizsgát is. Mit ajánlotok, mivel tudnám fejleszteni a "tudásomat"?



2021. máj. 5. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szókészlet fejlesztése, aktív használat.

Ez mind idő kérdése. Próbálj meg egy német anyanyelvűvel írogatni, majd beszélgetni, akár játékban vagy valami ilyesmi, így lehet összeszedni a legtöbb tapasztalatot.

2021. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szókincs. túl sokat vársz el magadtól, amit csinálni akarsz, hosszú, idegen szövegek olvasása, anyanyelvieknek szánt filmek megértése, ez középfok. sajnos ez a baj a nyelvtanulás elejével, kevés érdekes anyaghoz lehet hozzáférni.

[link]

ez a könyv pl jó, anyum használja, meg amikor múltkor otthon voltam, láttam hogy vett valami magazint nyelvtanulóknak, tanuljunk németül vagy ilyesmi a címe, kisboltban meg újságosnál is kapható. minden cikk be van jelölve, hogy milyen szintű olvasóknak szánják.

ha a pénz nem probléma, ezt is megpróbálhatod megrendelni, ennek a franciáját használom, nagyon érdekes és színvonalas:

[link]

nem tudom magyarországra szállítanak-e mondjuk.

vehetsz keresztrejtvényt is, ha szeretsz ilyenekkel bíbelődni, ott kevéssé frusztráló hogy szótáraznod kell, magyarul is kéne :D

anyanyelviekkel beszélgetni viszont annyira nem tartom jónak ennyire kezdő szinten, nagyon kevesen vannak, akik tudatosan és folyamatosan vissza tudnak lassítani, és az irodalmi szép fogalmazást használják cseten. a felsőfokú németemmel is kétszer kell néha elolvasnom, mit írtak nekem, szleng, rövidítések, sajátos átírások, persze ezeket is remek, ha megtanulod, de első körben le kell győzni a bővített mondatokat.

2021. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!