Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljunk angol szavakat?

Hogyan tanuljunk angol szavakat?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallom, hogy "rá se nézz a magyar megfelelőre", csakis angol definíció alapján tudd a szót. Én az Ankit használom, leírom a magyar megfelelőét is, de angol definíciót is tudok hozzá.

Ti mit gondoltok?


2021. máj. 6. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egy lehetséges és hatékony tanulási mód létezik, mindenkinek más válhat be. De ami a legfontosabb, az az, hogy használni tudd. Az a lényeg, hogy kommunikálni tudj, az életben senki nem a definíciót fogja kérdezni, hanem, hogy használd.
2021. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz dolog, ha az ember tudja a magyar nevét valaminek. Egy csomó dolgot meg lehet úgs tanulni, hogy egyszerű szinonimája van, vagy az angol nyelven leírt fogalom egyszerűen megfeleltethető egy magyar szónak, de mi van például a winze fogalommal? A shaft or inclined passage leading from one level to another, but not rising to the surface. Ezt akár el is lehet képelni, de ha nem voltál elővájár negyven évig Pécsett, akkor soha nem tudod magadtól, hogy ennek az egyik neve vakakna. Szóval nem kell merev szabályokat alkotni.
2021. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem még mindig a szótárfüzet működik. Minden nap 1 oldalnyit ismételek, illetve folyamatosan vezetem az új szavakat. Kézzel leírva hamarabb megragad, mint amikor pötyögtem és gépen visszanéztem.
2021. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!