Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szinten kell szerintete...

Milyen szinten kell szerintetek beszélni az angolt, hogy Shakespeare-t meg lehessen érteni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 9. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A kozepfoku keves, a felsofoku 'sok'.
2021. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
ha shakespeare mai valtozatat erted, akkor kozep e felsofok kozott. ha az eredetit, akkor azt a legtobb nyelvesz sem erti, annyit valtozott a nyelv azota
2021. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
#2: en is azt gondoltam, de nem. A Middle English helyett az Early Modern English nyelvet hasznalta mar, ami majdnem azonos a maival.
2021. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem mondanám, hogy C1 alatt.

If thou thou‘st him some thrice, it shall not be amiss. Már magában a shall ezen használata inkább Cmásfél, mint C1.

Az olyanok, mint az its helyett his vagy egyszerűen it, hát, az akár ki is található. Ha ki. :) Mint abban, hogy: it had it head bit off.

Dupla tagadás.

Igék főnévként, főnevek igeként. He childed as I fathered, meg ellenkező irányba She hath made compare.

some more fitter place meg the most unkindest cut stílusú fokozások

Más jelentések, mint ma, például erring spirit nem azt akarta mondani, hogy bűnös, hanem hogy császkáló (ez ugye nem csoda, mert végül is az err, mint bűnös az is onnan jön, hogy a helyes útról elmászkál)

Más kiejtések, amit fel kell ismerni, hogy érthető legyen a szóvicc, a rím.

Broke helyett brake.

Helped helyett holp.

Nem tudom, honnan vettétek ezt a C1 alattit.

2021. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!