Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cambridge B2 mennyire nehéz?...

Cambridge B2 mennyire nehéz? Kb. mennyi idő felkészülni rá? És a BME?

Figyelt kérdés

5. éve tanulom az angolt, úgyhogy ideje lassan a nyelvvizsgán gondolkodnom. A családomban többen is Cambridge B2-t tettek, és ami feladatsort néztem, nekem is szimpatikus. Ti hogy készültetek rá (írásbeli+szóbeli)? A C1 már nagyon nagy ugrás lenne? És BME-n milyen a B2 és a C1?


Minden tapasztalatot nagyon szépen köszönök előre is!



2021. máj. 10. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj a Cambridge és mondjuk IELTS-el, hogy ezek egy idő után elavulnak és honosítani kell őket.


Csak akkor érdemes lerakni őket ha valamilyen specifikus céllal teszed.


Pl.: Én Hollandiába mentem egyetemre és alap feltétel volt a nyelvvizsga. Leírtak kb 2-3 fajtát amit elfogadnak és ha oda akartál menni akkor olyan nyelvvizsgát kellett tenned.

(Nekem ez egy IELTS volt)


Viszont csak azért lerakni egy ilyet, mert "kell a nyevvizsga" nem érdemes. Akkor jobb egy magyar állam által elismertet lerakni, attól függetlenűl hogy nem olyan jó a neve.

2021. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pont a Cambridge az nem avul el.

Szerintem jó egy Cambridge nyelvvizsga bizonyítványt birtokolni. Hogy eleve drágább, meg még a honosításra egy tízes, ez a mai viszonyok között egy pár sör meg cigiről lemondás.

Másfelől meg kérdés, hogy ez, amit itt "Cambridge B2" kódnéven emlegetnek, a f@sz tudja miért, mikor van normális neve, ez nehezebb-e. Elvileg a B2 az B2, de az összes magyar nyelvvizsgaközpontról lehet egyedi jellemvonásokat hallani. De ha nehezebb, akkor jobban kell tudni hozzá angolul, mint a hulibuli alibiközpontok vizsgáin.

Mondjuk azt nem értem, ha van egy család, és abban több tag ugyanazt a vizsgát letette, akkor miért itt bukkan fel a kérdés, hogy mi annak a vizsgának a tartalma. :D De hát nem kell nekem mindent érteni. :D Egyébként van a Cambridge vizsgáknak honlapja, ott van ismertető minden vizsgáról, és van mintavizsga is, meg ajánlott irodalom.

2021. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!