Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a könnyebb? Németből...

Melyik a könnyebb? Németből alapfokról eljutni középfokra vagy eszperantóból nulláról eljutni középfokra?

Figyelt kérdés
Nem azt kérdezem, hogy melyiknek van több értelme, mert az nyilvánvaló.
2010. aug. 23. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyikre vagy motiváltabb. Motiváció nélkül mindkettő nehéz vagy lehetetlen (motiváción nem azt értem, hogy "kell a papír").
2010. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
eszperantót nem is fogadják el sehol... miért akarod megcsinálni?
2010. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó hülyeségeket beszél, ha nem ért hozzá, ne pofázzon.


Az eszperantót könnyebb szerintem, nekem kb 2 hónap volt.

2010. aug. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

mi az, hogy hülyeséget beszélek??

szerinted hány egyetem fogadja el?

nagyon kevés!


persze, hogy könnyebb megcsinálni, de ha nincs értelme??

2010. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Én pont ezen gondolkodtam érettségi előtt :) Mindenképp kellett egy nyelvvizsga pluszpontért, nagyon vacilláltam a kettő között, de végül meggyőztem magam arról, hogy a némettel többre megyek.

Mielőtt nekiálltam volna tanulni, gyűlöltem, de erőt vettem magamon és megcsináltam a középfokút (90%-ra). Nagyon örülök, hogy egy olyan nyelvet választottam, aminek tényleg van értelme.

Hidd el, nem olyan vészes a német, szerintem ha van már egy kis alapod, könnyebben fog menni, mint egy teljesen új nyelv elsajátítása.

2010. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :-) Én nem gyűlölöm a németet, de kevés az időm és kellene a pluszpont. Délután még gondolkoztam és rájöttem, hogy semmi kedvem nincs egy olyan nyelvvel szenvedni, aminek még értelme sincs.
2010. aug. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!