Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolul vagy franciául...

Spanyolul vagy franciául tanuljak? (Kőbányai Szent László Gimnázium)

Figyelt kérdés
A francia kultúra régóta a rajongásom tárgya, de a spanyol légkör is vonz. Természetesen nem ez lenne az elsődleges szempont, de azt hallottam, Spanyolországba sokszor szervez az iskola utazást. Lászlós tanulókhoz fordulnék: ti tudtok esetleg valamit arról, hogy Franciaországba is szoktak -e utazásokat szervezni? Melyik nyelv oktatása a színvonalasabb az iskolában? (Persze még ráér döntenem, de nagyon foglalkoztat a kérdés, úgyhogy, ha valaki tud valami hasznosat, ne tartsa magában!:) )

2021. máj. 16. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Tehát. Először is ezen az oldalon van egy erős spanyol kommandó, akik azonnal lepontoznak bármilyen ellenvéleményt, ha valaki nem magasztalja az egekig a spanyolt.


Ennek ellenére kissé idősebb (40+) emberként, aki 3 különböző országban dolgozott multinál, elmondom mit gondolok.


Nagyon népszerű a spanyol itthon, de a valós használati értéke sokkal kisebb, mint a franciának. Bár való igaz, hogy a világban sok fele beszélik, de főleg olyan országokban, ahova nem fogsz soha elutazni, és olyan területeken, ahol vagy boldogulsz az angollal is, vagy tényleg nem abban a közegben beszélik a spanyolt, ahova te menni akarsz.


Azt mondanom se kell, hogy a kulturális súlya is sokkal kisebb (gondolok itt a francia irodalomra vagy tudományos kutatásokra, szakirodalomra).


A francia nyelv és kultúra az európai kultúra egyik oszlopa, azonkívül rengeteg helyen nagyon hasznos a világban (bár ezekbe az országokba se biztos, hogy eljutsz például Afrikába vagy a Közel-Keletre). A franciáknak nagyon jó egyetemeik vannak, a tudományos kutatásuk az élen jár, sok területen jelentős a francia szakirodalom.


Szóval ha e két nyelv közül kellene választanom, egyértelműen a franciát választanám.


Annak idején olaszból érettségiztem, 20 év alatt egyszer se volt szükségem rá. A spanyollal is ugyanez a szitu.

2021. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2021. máj. 16. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Lászlós Facebook-csoportban bent vagy? Ott nemrég volt téma, hogy sajnos a bejáratott (23 éve működő!) spanyolországi táborozást szervező iroda végleg bezárt a járvány miatt. :(
2021. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hű, nem is tudtam! Köszi az infót, sokat segített! És nagy kár érte :(
2021. máj. 22. 11:41
 5/7 anonim válasza:
Én a spanyolt választanám, egyébként könnyebb is. Olaszt tanulok ugyanebben a suliban, ami nagyon hasonlít a spanyolra.
2021. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül mit választottál?
2021. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak év végén kell majd választani, de szerintem a franciát fogom, mert az egész kultúra sokkal közelebb áll hozzám, bár tudom, nem lesz könnyű :)
2021. szept. 19. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!