Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nyelviskolát ajánlani...

Lena7 kérdése:

Tudnátok nyelviskolát ajánlani Budapesten?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd angol nyelvtanfolyamra járni a nyár folyamán, viszont nemtudom, hogy melyik nyelviskolában lenne érdemes.


A tapasztalaitokra és véleményetekre lennék kíváncsi.

(Mennyire tetszettek az órák, mennyire voltak beszédcentrikusak, stb)



2021. máj. 17. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
2021. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha közel vagy Újpesthez a Duna Nyelviskolát tudom ajánlani. Jól tanítanak és minden órán beszélgetnek, az árak is jók.
2021. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha közel vagy a Wekerléhez...
2021. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Euro nyelviskolát semmiképpen sem ajánlom, undorító pénzlehúzós bagázs, kb az órák fele nem volt megtartva.

Én cosmopolitanben voltam spanyolon, nagyon szép tiszta környezet, a tanár nagyon profi és kedves volt, adminisztrációs dolgokkal sosem volt gond, őket ajánlom.

2021. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! :)


Én is a Cosmopolitan nyelviskolán gondolkodom, viszont nagyon bizonytalan vagyok.

Nem ismerem annyira a nyelviskolákat, sok rossz dolgot is olvastam róluk.

Nem szeretnék ennyi pénzt feleslegesen kidobni egy rossz iskolára.

Viszont így már nagyjából tudom, hogy melyik nyelviskoláknak kéne jobban utánna járnom.

2021. máj. 21. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az ismerősöm rosszat mesélt a cosmopolitanról, azt mondta nagyon lehúzós, de gondom ez is tanár függő.
2021. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan iskolát keress, ahol a vezetője is nyelvtanár, és a szakma szeretetéből csinálja. Újpesten a Duna pld ilyen. Ismerem, mert tanítottam ott.



Nem véletlen viszont, hogy sok helyről az az egyetlen benyomás, hogy "lehúzás" x nyelviskola.

A nyelviskolák nagy részének nem szakértő vezetése van, hanem valaki vállalkozónak érzi magát attól, hogy a tevékenységi körébe felveszi a "nyelvtanítás" rovatot is, utána már csak a markát tartja, arról meg fogalma sincs, mi zajlik az órákon, de kb le is sz-ja. Az ilyenek sokszor úgy cserélgetik a tanárokat, mint más az alsógatyáját. Vagy a tanárt meg se becsülik (erkölcsileg és emberileg se,) "elfelejtik" kifizetni, ülnek a pénzén amíg az már perrel nem fenyegeti őket. Az ilyen "vállalkozásokat" a tulaj csak fejőstehénnek használja, amíg lehet. Aztán ha túl sokan fenyegetik perekkel, meg az adott névnek elterjed a rossz híre, akkor csak kimenekíti belőle a pénzét, bedönti a céget, csődöt jelent, és egy-két utcával arrébb kezdi elölről az egészet egy új nyelviskolával, új néven. Tényleg röhejes, de tény: az ilyenek évtizedekig megélnek abból, hogy a magyar jogrendszer őket védi, mindezt lehetővé teszi, meg hogy van egy jó ügyvédjük, aki intézi nekik.


Persze a tanár is ebből él(ne), ki lenne hajlandó ingyen dolgozni. Te igen? Szóval nem, az hogy meg van-e tartva az óra, általában pont hogy nem tanárfüggő.


A probléma kikerülhetetlen. Ha nyelviskolába mész, ELŐSZÖR FIZETSZ, aztán majd meglátod. Pénzt vissza nem adnak. A tanároknak vagy fizetnek, vagy nem. Bármikor bukja a diák is meg a tanár is, amint lelépnek. Igazából soha nem értettem, hogy minek a diák és a tanár közé beiktatni egy ilyen szervezetet, ami csak viszi a pénzt, pedig magában a tanulási folyamatban gyakorlatilag nem vesz részt. Kibérelnek egy irodát, kedvezményesen 20-asával megveszik a tankönyveket, veled kifizettetik a teljes árát, de a "tandíj" apró töredékét kapja a tanár, esetleg.


Ha magántanárral egyeznél meg, mind a ketten jobban járnátok, és ha a tanítás nem úgy menne ahogy megbeszéltétek, akkor EBBEN AZ ESETBEN tényleg tanárfüggő lenne. De mivel a tanárnak itt jól felfogott érdeke, hogy sikeresen tanulj, különben a következő hónapot már ki se fizeted: annak, hogy nem jól (szakszerűen stb) tanít, csekély az esélye. Élvezettel is tanítana, win-win lenne.

2021. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!