Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt meg lehet tanulni...

Egy év alatt meg lehet tanulni spanyolul középfokon?

Figyelt kérdés

A cél Dele spanyol nyelvvizsga lenne. A nulláról kezdeném és kb. naponta 2 órát tudnék a nyelvvel foglalkozni.


Bármilyen tanácsot, könyv, honlapok, appok stb. ajánlatot elfogadok, hogy milyen oldalról könyvből érdemes elkezdeni.



2021. máj. 19. 14:23
1 2
 1/12 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
Mázlid van. Rezgő a léc, de ebbe az időkeretbe belefér: [link] Tanfolyamon. magadtól tanulva ne számíts rá!
2021. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Meg lehet, de irgalmatlan energiát kell belefektetned. Én spanyol kéttannyelvű gimibe jártam, nálunk első (nulladik) év végére kellett elérni a kb. középfokot. Nálunk se mindenkinek sikerült, heti 19(!) spanyolóra mellett, úgy, hogy semmi más dolgunk nem volt, mint azt tanulni.
2021. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonymousreview60 ***** válasza:
12%
#2: Az majdnem 800 óra! Akkor velük vagy az oktatóval volt baj.
2021. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is autodidakta módon tanultam meg a nyelvet, már folyékonyan beszélem (DELE C1-em van, sajnos a vírus miatt nem tudtam C2-re menni) és az óráim is spanyolul vannak az egyetemen. Őszintén, necces egy picit, de nekem is sikerült (11 hónap alatt tettem le a DELE B2-t). Ha van bármilyen egyéb kérdésed, örömmel segítek, írhatsz nyugodtan privátban.
2021. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok, én a helyedben a Pons könyvekkel szednék fel egy kevés alapot (szókincs, nyelvtan), utána el kezdenék anyanyelvűekkel beszélni. Én nekem nagyon sok latin amerikai barátom van akikkel napi szinten beszélek írásban és szóban is és nekem ez dobott nagyon a spanyolomon. Ezen kívül, spanyol nyelvű irodalmat, filmeket, sorozatokat és zenéket fogyasztok, szóval nekem kb a mindennapjaimat is a spanyol teszi ki + az egyetemen is spanyol szakon vagyok, tehát minden órán spanyolul van. YouTube-n kezdésként ajánlom a Spanish with Vincente és a Why not Spanish csatornákat, utána ha már kb eléred a középszintet BBC mundo csatorna is nagyon jó.

Ui.: Ha rám hallgatsz messzire elkerülöd a Colores tankönyveket, tele vannak hibákkal és pontatlanságokkal, valamint én már most beszereznék DELE felkészítő könyveket (Edelsa, Cronómetro), ezek tényleg a vizsga feladatokat tartalmazzák és nagyon jól felkészít mind a négy részére a vizsgának.

2021. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
36%

#3 leszavazók: Mi a baj a megjegyzéssel? Én egytannyelvűben emelt óraszám mellett tettem le B2 nyelvvizsgát 11. végén (9.: 5, 10-11.: 7, 12.: 6 óra). Ez kb. 700 óra. Mindenki letette 12. végére, és ezzel nyelvi érettségi mentességet kaptunk.

Az említett kéttannyelvűhöz 36·19 = 684. Ráadásul erősebb motivációval. Szóval ha nem a diák vagy az oktatóval volt probléma, akkor mivel?

2021. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nagyon köszönöm 4-es válaszoló a sok segítséget😀

2021. máj. 19. 18:27
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

3: Ráadásul kéttannyelvűben a közel 20 órát nem egy tanár tartja, hanem több is, tehát az összes oktatóval gondnak kellene lenni...

Nekem más nyelvű kéttanos sulikkal van tapasztalatom ismerősi körben, ott bizony egyértelmű elvárás a B2 szint, különben a következő évtől nem tudnának egy csomó tárgyat az adott idegennyelven tanulni. Ha valaki nem hozza, attól elvárják, hogy nyáron pótolja be tanfolyamon, magántanárral, különben csak görgetné maga előtt a lemaradását.

Nem való mindenkinek a kéttannyelvű, lehet egy rossz tagozatválasztás is az ok...

2021. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonymousreview60 ***** válasza:
21%
"lehet egy rossz tagozatválasztás is az ok.." Azt írta, hogy a 0. évfolyamon nem tanultak mást. Ezért is furcsa.
2021. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2021. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!