Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki soha nem tud eljutni angolból a B2-es szintre sem?

Figyelt kérdés

18 éve tanulok angolul. Általánosban katasztrófa volt az angol oktatás ennek eredményeként a szakközépben is csak a gyenge angol csoportba kerültem és ott is talán az utolsó 2 évben fejlődtem érezhetőbben tanárváltás miatt. Aztán megcsináltam 2013-ban nagy mákkal a legkönnyebb szóbelit amit akkor lehetett (origó), 2-3 évvel később a szintén legkönnyebb írásbeli is meglett (dexam), 2020 elején államvizsgáztam és azóta folyamatosan felejtek dacára, hogy próbálom szinten tartani és amíg még munkanélküli voltam fejleszteni is próbáltam de semmire nem jutottam. Sok nyelviskolát/nyelvtanárt elhasználtam, sok-sok feliratos filmet néztem, appokat töltöttem le, de a mai napig nem tudok megérteni egy sima természetfilmes youtube videót sem, BBC-ről nem is beszélve.

Tudni kell rólam, hogy magyarul is nehezen fejezem ki magam. Nincsenek barátaim és eléggé egyhangú a gondolatvilágom.


Van olyan, hogy valaki képtelen legyen középszinten megtanulni angolul? (mert ugye amely nyelvvizsgákat külön megcsináltam valójában nemzetközi mércével egyik sem számít B2-nek)



2021. máj. 22. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ahogy a példád is mutatja, igen
2021. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fö gond nem az angol, hanem az, hogy nincsenek ismereteid egyáltalán, magyarul sem vagy jobb, csak abból nem kell nyelvvizsgázni.

Kezdj el müvelödni, olvasni, ismeretterjesztö filmeket nézni, ha meglesz a kellö alapmüveltséged, akkor nem lesznek gondjaid.

2021. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ahhoz képest, hogy a magyar se megy annyira, sikerült leírnod a szöveget helyesírási hiba nélkül (vesszőhibákat nem nézve).


Itt a gond inkább az, és (most ne sértődj meg) valószínűleg átlag alatti az IQ-szinted. Érdemes lenne egy tesztet megnézni, hogy ott mit produkálsz. A MENSA-tesz igazából csak azt nézi, hogy meglátod-e az összefüggéseket a dolgok között. Ha ott nem jön ki jó eredmény, akkor itt lesz a hiba a történetben.


A lényeg az, hogy mivel (ha) alacsonyabb a szinted, akkor sokkal több időráfordításra van szükséged. Amire még gyanakodni tudok, hogy nem jó időbeosztással tanulod a nyelvet, "csak amikor eszedbe jut". A rendszeresség is fontos a tanulásban.

2021. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem egy ismerősöm ismerőse van, aki sosem fog B2 szintre eljutni. De azért ez eléggé különlegesség. És van két olyan okos, értelmes, nyílt eszű barátom, akik méltánytalanul nagy erőfeszítéssel, kínlódva jutottak el erre a szintre. Tanúja voltam, hogy műszakiként és autóhasználóként egy személygépkocsi kezelési utasításában sikerült magát elbizonytalanítani, hogy mit is ír, hogy most akkor előbb kell a slusszkulcsot elforgatni, vagy...

Mint írják, ilyen esetben be kell fektetni az aránytalanul sok, sajnálnivalóan sok időt és energiát.

Személyes véleményem az, hogy ezeket a sárkányfűárus dolgokat, feliratos nézés, satöbbi, ezeket el kell felejteni, mint varázsszereket. Ezeket hozzá kell csapni a tanuláshoz, nem pedig tanulás helyett alkalmazni ezeket. Minden fronton támadni kell, írja Lomb Kató. Nem azt írja, hogy lazán bámulva a képernyőt a tudás beleszáll a fejedbe.

2021. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én is úgy érzem, hogy nem tudok fejlődni angolból

Idén érettségiztem 92%-ra, de a nyelvvizsgám csak 54% lett, ami ugye sikertelennek számít

MENSA teszten 125 feletti jött ki eredménynek


Egyébként egy hét múlva újra próbálom a nyelvvizsgát, valakinek valami tanács? A szóbeli megy legnehezebben (Euroexam a vizsga típusa)

2021. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ilyen MENSA tesztet lehet Debrecenben végezni? Ez biztosan jó módszer arra, hogy kiderítsem alapjáraton hülye vagyok-e vagy sem? Vagy kell még más vizsgálat is? Amúgy ezzel kapcsolatban már tettem fel egy kérdést, ahol megkérdőjelezték, hogy valóban buta vagyok, de szerintem az a helyzet, hogy egyszerűen gyenge képességű vagyok és hagyni kéne a tanulást a fenébe, mert úgyse jutok vele eredményre: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
2021. máj. 22. 23:08
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a felfogásoddal van baj egyedül már ne is haragudj!

Nem egy olyan ember volt már a történelemben akiket megbégelyegeztek különböző betegségekkel, zavarokkal, hogy ezért meg azért te nem leszel képes még az általános iskolát sem elvégezni.

Nem nyugodtak bele ezek a személyek és addig addig kerestek kutattak még rá nem jöttek olyan dolgokra amik nekik is és a többi embernek is sokat segítenek a tanulásban és megmutatták, hogy sikeres vállalkozást hoztak létre vagy többdiplomát szereztek, nem beszélve a világhírű tudósokról !


Nagyon különbözőek vagyunk és nagyon kevés ember képes arra, hogy elédobnak egy könyvet és ő abból nagyon szépen feltud készülni és visszaadni a tartalmát.


Nyelvtanulásban például nagyon sokféle módszer van arra hogyan lehet tanulni, de a legfontosabb az szerintem, hogy az első perctől kezdve te szeresd azt amit éppen csinálsz legyen az zenehallgatás, olvasás, beszéd vagy írás idegen nyelven.


Ne add fel és igen is hidd el, hogy képes vagy rá, ha igazán akarod!

Élvezd azt amit csinálsz!

2021. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez nem fog tetszeni a többieknek, de:

A nyelvvizsgák nem arról szólnak, hogy tudsz-e angolul, hanem arról, hogy meg tudod-e oldani a feladatot.


Bár nálad ennek semmi köze hozzá, szerintem kezd el az egész nyelvet az alapoktól átvenni, meg szavakat tanulni.

2021. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Oszt hogy különíted el a kettőt? :D

Egyébként egyetértek (az én szokásos fogalmazásom az, hogy a magasabb nyelvvizsgák azok intelligenciatesztek), de szerintem, ha a nyelvtudás felmérésére kitalálsz valamit a nyelvhasználaton kívül, több pénzed lesz, mint Harry Potter írójának.

2021. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!