Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szókincsfejlesztó/bővítő...

Szókincsfejlesztó/bővítő angol könyveket keresek?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondoltam, ha létezik, amibe kategóriánként vannak szavak, pl csak ami a kinézetre utal, külső megjelenésre szavak, vagy a konyhai berendezések, kifejezések stb de csak szavak, feladatok nélkül. B2-C1 szinten. Nem tudom, létezik-e ilyen könyv, de hátha

2021. máj. 25. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyne, rengeteg szókincses könyv létezik. Viszont a B2-C1 szókincsbővítés nem csak 1-1 témakörbe tartozó szavak megtanulásáról szól már (feltételezik azt, hogy már magabiztosan tudod az olyan alap szókincset, mint az emberek külső jellemzése meg a konyhai berendezések...) Ezen a szinten összetettebb szófordulatokat, kifejezéseket kell ismerni és megfelelő kontextusban használni. Én pl. a Színes kérdések és válaszok című könyvből tanultam C1-re.
2021. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igenigen, tudom, ezt csak példaként hoztam fel, de a lényeg mindenképp az, hogy feladatok és minden nélkül szeretnék CSAK szavakat. Köszönöm szépen, utánanézek! :)
2021. máj. 25. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanulókártyák, esetleg appok pl:

[link]

2021. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
de miért így magolsz? Inkább olvass olyan honlapokat ami szakszöveg, pl barkácsújságos, handyman főzőcskézős, házfelújításos, idegenforgalmi turistás
2021. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagy képes angol-magyar szótár

P. Márkus Katalin sok szó van kategóriákban ömlesztve. Egy tárgynak és annak részleteire bontva. Nem tudom hány szót ismersz.

2021. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!