Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyibe került körülbelül...

Mennyibe került körülbelül pénzben eljutni a B2 nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés
Nekem jó iskola hiányában (nem volt jó iskolai idegennyelv oktatásom) olyan 0,7-0.9 misi volt.

2021. máj. 27. 11:15
A kérdező szavazást indított:
100- 300 ezer forint.
300-600 ezer forint.
600-900 ezer forint.
900 ezer forint felett.
100 ezer forint alatt
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ehhez képest szinte semmibe. Gimnázium utolsó évében jártam magántanárhoz, mert attól féltem, hogy meg fogok bukni angolból érettségin (aztán 5-ös lett), utána egy évig nyelviskolába, és következő nyár elején meg is volt a nyelvvizsgám. Ez jópár éve volt, alacsonyabbak voltak még az árak, de nem hiszem, hogy elérte volna a 100ezret összesen.
2021. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy nekem szól-e a kérdésed, de azért leírom. Nekem tök jó iskolás nyelvoktatásom volt, vagyis azt hiszem általános iskola 7. évétől kezdve. Azelőtt a tudásom 0 volt, de utána tök jó tanáraim voltak, így pár év alatt letettem a B2-es nyelvvizsgát, magántanár nélkül. Pár könyvet viszont vettem magamnak, főleg ilyen témakifejtőset (szóval pl. kérdések-válaszok angol nyelven), meg ilyeneket. Szóval a könyvek kerültek talán 20 ezerbe, de lehet, hogy nem volt még annyi sem. Illetve ezeket a könyveket alig ha olvasgattam, szóval felesleges pénzpazarlás volt. Szóval igen, mondhatnánk úgyis, hogy szinte semennyit sem költöttem rá.
2021. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem gimnáziumban borzalmasak voltak az iskolai nyelvóráim, gyakorlatilag nem tanultunk semmit. Nem voltam rossz tanuló, szorgalmas voltam és amúgy szerettem is nyelveket tanulni, de ha kizárólag az iskolai nyelvoktatásra hagyatkoztam volna, akkor szerintem egy betűt nem tudtam volna még az érettségire sem. Én a gimnáziumban kezdtem angolul tanulni és a negyedik évre szereztem egy középfokú nyelvvizsgát, de úgy, hogy két nyáron részt vettem egy-egy nyelvtanfolyamon (ez volt kb. 50ezer forint tanfolyamonként), illetve egyszer évközben is vettem 3500/óra áron nyelvórákat. Valamint magam is sokat gyakoroltam otthon, vettem nyelvkönyveket és olvastam, filmeztem stb. Ezeknek azért éreztem szükségét, mert ugyan jók voltak a gimis angol tanáraim (értem ezt úgy, hogy tudták használni a nyelvet, egész jó volt a kiejtésük, jól magyaráztak, érdekes órákat tartottak), de borzalmasan lassan haladtunk az anyaggal és nagyon vegyes volt a csoport is. Én jártam faktos órákra is az utolsó két évben, ahol a 12.-es évben még sokaknak azt kellett magyarázni, hogy hogyan képezzük a present continuoust és eleve kb. két hétig vettünk egy-egy anyagrészt. Szóval úgy éreztem, hogy nekem ebből így kb. soha nem lesz nyelvvizsgám és biztosabbnak éreztem azt, ha nyelvtanárhoz járok mintha csak egyedül tanulnék otthon. Most már megtanultam, hogy hogyan tudok egyedül is hatékonyan tanulni, de akkor még nem hiszem, hogy ugyanígy ment volt, nem volt benne tapasztalatom, rutinom és ehhez szerintem picit fel is kell nőni. Szóval ez a 100-300 ezer forintba esik bele.

A másik nyelvem amúgy a német volt, de azt a gimi első napján elengedtem mikor a haladó csoportba bekerülvén az abc-vel kezdtük... Általánosban nagyon szerettem, de a gimiben teljesen elvesztettem a motivációmat. Az egyetemen pedig kínaiul kezdtem tanulni és ott teljesen elegendőnek éreztem az órákat, max. pár könyvet vettem pluszban, de csak azért mert érdekelt és szerettem volna többet gyakorolni.

Úgyhogy szerintem sok múlik azon, hogy tanulod-e a nyelvet az iskolában és milyen színvonalon, milyen intenzitással (mert ha nem elég, akkor kell könyveket beszerezni az önálló tanuláshoz vagy elmenni nyelvtanfolyamra, magántanárhoz), illetve a tanult nyelvtől is függ (pl. a kínai tanulásakor láttam, hogy a ritkább nyelvekért sokkal több pénzt kérnek el mint pl. egy angolért).

2021. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Befizeted a 30-40 ezer (nem tudom most pontosan mennyi) vizsgadíjat, elmész, levizsgázol, visszaigényled. Közel ingyen meg lehet úszni.
2021. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4/4

Hát ez miért nem jutott eddig senkinek az eszébe?

Köszönjük!

2021. máj. 30. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában szinte semmit sem tanultunk angolul, középsuliban kaptam egy jó angoltanárt, aki pótolta a hiányokat. Az első nyelvvizsgámon megbuktam, mert nem a nekem való vizsgaközpontot választottam, nem jól készültem föl rá. Aztán elmentem ismét vizsgázni, itt sikeres volt az írásbelim, de 3 pont híján a szóbelim nem. Ismét megpróbáltam a szóbelit, ami sikeres lett. Ez 85 ezer forint körül volt.

Sok olyan ismerősöm van, aki hiába próbálkozik, nincs nyelvérzéke és csak szenvednek vele, mellé sok pénzt fizetnek.De akad olyan is, aki 100 ezret fizetett a nyelvsuliért, a nyelvvizsgája pedig elsőre sikerült, így a vizsga árát visszatérítették.

2021. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Nem nekem való vizsgaközpontot választottam!


Ez kész basszus! A vizsga hibája, hogy nem tudsz angolul már ott tartunk! xD

2021. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
7-es Különböző vizsgaközpontoknak különböző nyelvvizsgáik vannak. Vannak egynyelvű és vannak kétnyelvű nyelvvizsgák, más-más típusú feladatok vannak és máshogy oszlanak meg a feladatok, valahol kell fordítani míg máshol nem, valahol vannak például érdeklődésnek megfelelően választható modulok, vannak full papíralapú és vannak számítógépes vizsgák stb. Eleve azt is megteheti valaki, hogy két különböző helyen csinálja a szóbelit és az írásbelit. Magyarul ki kell választani, hogy kinek mik az erősségei, mi megy jobban stb. és ahhoz melyik nyelvvizsga illik. Ez egyáltalán nem hülyeség.
2021. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

6-os vagyok

Kedves 7-es,ha ennyire figyelmesen elolvastad amit írtam, azt is elolvashattad volna, hogy meg van a nyelvvizsgám, tehát az, hogy nem tudok angolul ki van lőve😊

Pontosan így történt, ahogy a 8as írja. Az első nyelvvizsgámon inkább a nyelvtanra mentek rá, ami nekem nem az erősségem. Teljesen más volt a feladatok szempontjából is a két nyelvvizsga amit csináltam,továbbá az egyik egynyelvű, míg a másik kétnyelvű volt.

Kinek ez meg,kinek az.

2021. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
Teljesen mindegy milyen feladatok vannak, ha tudod a nyelvet. Ilyen egyszerű.
2021. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!