Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül írt levelemre rá...

Dávid kérdése:

Németül írt levelemre rá tudna nézni valaki?

Figyelt kérdés

Ezt kéne valamennyire kijavítani, előre is köszönöm:)

Így átolvasva nekem nem tűnik túl németesnek ://


In Ungarn haben viele Menschen verschidene Haustiere. Besonders beliebt sind die Nagetiere, Katzen und natürlich, die Hunden.

Einige Ehepaare wollen kein Kind, sondern einen Hund statt ihres eigenen Kindes.

Immer weniger Menschen leben auf dem Land, deshalb leben immer weniger Nutztiere mit ihnen.

Mann soll sich um Jemanden kümmern, deshalb wollen sie Haustiere haben um Sie sich nicht alleine fühlen.

Leider gibt es auch viele Probleme.

Die Hunde sind zu laut und Man kann nicht die Straße entlang ruhig gehen. Die Hunden fressen Fleisch, so viele Nutztiere müssen geschlachtet werden. Nutztiere leiden sehr in der sogenannte "Tierfabrik".

Die Katzen töten viele Vögel, aber mindestens leben sie frei.

Viele Hunde werden Tag und Nacht geschlossen, tatsächlich können sie fast niemals ihr Gefängnis verlassen. Sie können weder jagen noch andere Hunde treffen.

Viele altere Menschen sind immer alleine, deshalb fütteren sie die Vögel auf der Straße.

Wie kann Mann verantwortlich und (zur gleichen Zeit) auch naturfreundlich sein?

Haben Sie eine Idee?



2021. máj. 29. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Igen.
2021. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mennyire lett volna sürgős, ma már nincs agyam, holnap éjszaka ránézhetek. dudennek van amúgy egy ilyenje:

[link]

ez átnézi neked helyesírásilag (szórendet nem lát, de vonzatokat, ragzoásokat pl igen)

man, jemand kisbetű, natürlich után nem kell vessző, amúgy azért érzed némettelennek, mert magyartalan is, a mondatok többségét semmi nem köti az előzőhöz. ez közelebb áll egy tucat felsorolt mondathoz, mint egy összefüggő szöveghez.

2021. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nem sürgős:)

Az automatikus hibajavító nem igazán talált benne fontos hibákat, csak kis- és nagybetű.

Igazából a nyelvtannal és a szórenddel van gondom.

2021. máj. 30. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Hát én sem vagyok egy német nyelv profi, de:


In Ungarn haben viele Menschen verschidene Haustiere. Besonders beliebt sind die Nagetiere, Katzen und natürlich, die Hunden.


Einige Ehepaare wollen kein Kind, sondern einen Hund statt ihres eigenen Kindes. (ein eigenes Kind -et javasolnám, mert ugye azt akarod írni, hogy inkább kutyát szeretnének, mintsem egy saját gyereket. De nem azt, hogy a kutyát választják a saját gyerekük helyett. Wollen helyett talán a möchten is szerencsésebb, de ez csak szőrszálhasogatás. ez az ihres eigenen Kindes nekem nem jön össze, egyik esetben sem.)


Immer weniger Menschen leben auf dem Land, deshalb leben immer weniger Nutztiere mit ihnen. (um ihnen esetleg, azzal kevésbé magyaros).


Mann soll sich um Jemanden kümmern, deshalb wollen sie Haustiere haben um Sie sich nicht allein(e nem kell) (zu kell) fühlen.


Leider gibt es auch viele Probleme.


Die Hunde sind zu laut und Man kann nicht die Straße entlang ruhig gehen. Die Hunden fressen Fleisch, so viele Nutztiere müssen geschlachtet werden. Nutztiere leiden sehr in der sogenannte "Tierfabrik". (nem vagyok biztos, hogy a tierfabrik itt jó összetétel, inkább Tierindustrie)


Die Katzen töten viele Vögel, aber mindestens leben sie frei.


Viele Hunde werden Tag und Nacht geschlossen, tatsächlich können sie fast niemals ihr Gefängnis verlassen. Sie können weder jagen noch andere Hunde treffen.


Viele altere Menschen sind immer allein( e megint nem kell), deshalb fütteren sie die Vögel auf der Straße.


Wie kann Mann verantwortlich und (zur gleichen Zeit) auch naturfreundlich sein?


Haben Sie eine Idee?


A többiben csatlakozok a 2-eshez.


Tényleg kéne egy kis kohézió a szövegbe, én újraírnám, és kicsit kisebb területre fókuszálnék, pl a kutyákra.

Értelmileg is sok helyen bukfences, sok húst esznek a kutyák - az emberek nem?

Nem lehet normálisan sétálni az utcákon - Hol és miért? Pl. vidéken a sok kerítésszaggató kutya miatt, Pesten lehet hogy valakinek a túl sok flexicibáló kutyából van elege.


Gondold át mit szeretnél, mi a kérdés, kinek írod és miért. Fogj 3-4 érvet és fűzd őket össze. Használj összetett mondatokat és kötőszavakat.

2021. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Azt hiszem mindenben igazad van. Gute nacht!!

2021. máj. 30. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem az italkire írod ki? Ott annyanyelvűek segítenének, nagyon kedvesek
2021. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!