Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó vagy BME középfok?...

Origó vagy BME középfok? (spanyol) Tapasztalatok? Melyik nyelvvizsgatípust ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mihez kellene a nyelvvizsga? Mi megy jobban? Külföldön is használható kell?
2021. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak a felvételi pluszpontok miatt.
2021. jún. 2. 07:49
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak felvételi pluszpontok miatt kell, akkor végülis mindegy. Mindkettő nagyon egyszerű nyelvvizsga, van felkészítő könyvük is, ha azt megveszed akkor simán fel tudsz rájuk készülni, valamint látod milyen típus feladatok vannak a vizsgákon. Csak ha máshoz is kell majd azt ne felejtsd el, hogy tényleg elég egyszerűek, tehát az elméletileg B2 szintű nyelvvizsga simán megoldható B1 szintű nyelvtudással (összehasonlítva egy DELE vagy SIELE nyelvvizsgákkal, amik nemzetköziek és spanyol anyanyelvűek is állítják össze, hát ég és föld. Van ismerősöm, aki megcsinálta a B2 origót és hozzá sem tudott szólni a DELE B2-hoz.)
2021. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A DELE még korai lenne nekem, illetve nem készülök Spanyolországba, szóval nem kell nekem most nemzetközi nyelvvizsga, ha még a tudásom nincs olyan szinten, ráadásul ott szótárt sem lehet használni tudtommal, meg sok idő, mire megjön az eredmény, azt hallottam. Igazából csak azért kell, mert még nem tudom eldönteni, hogy emelt érettségit teszek-e spanyolból és ha nem, akkor legyen pluszpontom.
2021. jún. 2. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ott nem lehet szótárt használni. Igazából az adott évtől is függ, például nekem mire megjött a B2ről, hogy sikeres az kb 2 hónap volt, a C1 viszont majdnem 3.
2021. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!