Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL C1 felsőfokú nyelvvizsga...

ECL C1 felsőfokú nyelvvizsga 8. Osztály végén lehetséges?

Figyelt kérdés

2021. jún. 7. 23:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire tudsz angolul:D Elméletben lehetséges, persze. Viszont 8.ig az iskolai angol órai tananyag a C1 közelébe se ér még, szóval valahonnan máshonnan is kell tanulnod ahhoz, hogy sikerüljön.
2021. jún. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amint elmúltál 14 lehetséges. Hajrá!
2021. jún. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A C1 nyelvvizsgán nemcsak a magas szintű nyelvtudás fontos, hanem egy olyan széleskörű tájékozottsággal kell rendelkezni sokféle témában, ami nem biztos, hogy ennyi idősen megvan az embernek. Ezen a szinten tényleg kb. bármilyen téma előjöhet a popzene történetétől az Európai Unió intézményeiig, amihez egy kamasz nem biztos, hogy magabiztosan hozzá tud szólni (nyelvektől függetlenül). Ezért szerintem ennyi idősen a középfok is szuper teljesítmény, a felső pedig ráér kicsit később, 17-18 évesen.
2021. jún. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Biztos hogy nem. Miért? Mert azzal nem tanulod meg a nyelvet hogy mond fel és irj belőle dolgozatott. Egy alapfok azért összejőhet ha komolyan tanulod otthon is és nem csak azt amit feladnak órán. Majd ha kijárod az általánost akkor fogsz komolyabban megtanúlni magadtól ha akarsz. Ha lehet angolal kezd mert az mindenhova jól jöhet. Sok sikert.
2021. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló nagyon befásult. Tudod nem mindenhol tankönyv szerint tanítják az angolt, öcsémnek se.
2021. jún. 9. 09:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én középfokú angollal ballagtam nyolcadikból, de a felsőfokot sem sokkal később, 16 évesen csináltam. Nem tartom lehetetlennek, hogy valaki ennél jobban beszéljen 14 évesen, inkább tényleg azzal lehet gond, hogy nem tudsz hozzászólni a témákhoz. Ezzel még én is szenvedtem, ez volt a nehezebb része a tanulásnak: abortuszról, halálbüntetésről meg világpolitikáról mondani bármit is. Nyilván nem a véleményedet pontozzák, de véleményednek kell lennie, hogy tudj mondani valamit. Nekem ebben a tanárom is nagyon sokat segített, meg sokszor a szüleimet kérdezgettem.

Ez ne vegye el a kedved, ha szereted az angolt, tanuld intenzíven. A nyelvvizsga egyelőre egy olyan papír, amivel te még sokra nem mész. Az a legrosszabb, ha most kierőszakolod magadból, aztán érettségire aztán el is felejted.

2021. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!