Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Színes kérdések és válaszok...

A Színes kérdések és válaszok angol nyelvből és Fülszöveg, angol hallás utáni szövegértés (C1 mindkettő) elegendő a felsőfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Lehetséges felkészülni magamtól a felsőfokú nyelvvizsgára?


Illetve most milyen angol szóbeli & irásbeli nyelvvizsgát érdemes csinálni? Origo, Telc stb. ?


2021. jún. 10. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az egy elég jó kiadvány, ha szorgalmasan gyakorolsz, szerintem menni fog.


A nyelvvizsga: azt javasolnám, hogy a lehető legkönnyebbet válaszd, ha egy Origo, Telc, ECL bármelyik részét is felesleges szivatásnak érzed, akkor nem muszáj azt választani. Még pár évvel ezelőtt, amikor utoljára tanácsot adtam vizsgázóknak, összehasonlítottam pár vizsgát és nekem az jött ki, hogy a TársalKODÓ írásbeli és Pannon szóbeli kombónál nincs egyszerűbb, de persze kinek mi. :) Azért írom egyébként ezt, mert a felvételinél pontszerzéshez teljesen mindegy, hogy melyiket csinálod, de igazából még a munkahelyeken se nagyon érdekel ez senkit (ahol valóban kell tudni angolul, ott majd letesztelnek). Ahol számít, az pl. egy külföldi munkahely vagy továbbtanulás, ott viszont bármelyik fent felsoroltat elfelejtheted, mert meg fogják mondani, hogy mi az a konkrét nyelvvizsga, amit hajlandóak elfogadni (pl. IELTS, Cambridge vagy TOEFL) és pl. a TOEFL csak két évig érvényes, szóval most még felesleges is volna letenned, ha nem akarsz rögtön mondjuk az USA-ba menni.

2021. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!