Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri nyelvtanárhoz járni...

Megéri nyelvtanárhoz járni magán órára?

Figyelt kérdés
3 hónap alatt fel lehet készülni gazdasági nyelvvizsgára?
2021. jún. 10. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nulláról, vagy már van egy általános középfokúd? Középfokú nyelvvizsga lenne ez is? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor szerintem fel, 3 hónap alatt nagyon sokat lehet fejlődni, ha nem most kell az alapoktól kezdeni. Én három hónapig biztosan nem készültem rá anno, és azért viszonylag könnyedén átcsúsztam elsőre, ahogy az ismerőseim zöme is.


A nyelvtanárt alapból preferálom, mert segít az időbeosztásban, muszáj vagyok óráról órára szorgalmasan csinálni a feladatokat, kijavítja a hibáimat, elmagyarázza, hogy hogy lenne jobb stb. Azt viszont nem szerettem, amikor az órán vele oldom meg azokat a munkafüzet-feladatokat, amiket amúgy meg tudok csinálni otthon is, plusz tudok levelet is írni, az ő szakértelme inkább a javításhoz kell, és ha kérdésem merül fel, akkor a szakszerű magyarázathoz. Amiért igazán megéri az óra, az az, hogy kapsz egy profi beszélgetőpartnert a pénzedért, amivel nagyon jó ütemben tudsz fejlődni. A writing, listening stb. meg nyugodtan maradjon otthonra, ahhoz nem kell tanárnál ülni. Szerintem.

2021. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú választ.

Nem 0-ról alap, gazdasági nyelvi szókincsem már van.

Azt kellene majd tovább fejleszteni és októberben akarok majd vizsgázni.

Igazából ami nehezebben megy az a beszéd és a szöveg értés feladat ahol be kell helyettesíteni vagy ki kell egészíteni.

Ehhez gondoltam heti 2 alkalmat ill. nyilván itthon gyakorlás stb

2021. jún. 10. 22:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen B2 lenne. Viszont nincs még más nyelvvizsgám.
2021. jún. 10. 22:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!