Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű nyelvtudástól...

Milyen szintű nyelvtudástól mondjátok azt valakire, hogy jól beszéli a nyelvet?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 14:23
A kérdező szavazást indított:
Alapfok - B1
Középfok - B2
Felsőfok - C1
Anyanyelvi szint - C2
47 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Nekem van olyan ismerősöm, aki C1 birtokában is iszonyat erős magyar akcentussal beszél. Hiába van hatalmas szókincse és beszél választékosan, a szó legszorosabb értelmében mégsem beszéli "jól" a nyelvet.

A kiejtés és a beszéd elválaszthatatlanok, hiszen beszélni csak úgy lehet, ha kiejtjük a szavakat. Ha valakinek nem jó a kiejtése, akkor elvi szinten kizárt, hogy a nyelvet jól beszélje. Attól még persze tudhatja, ismerheti nagyon jól a nyelvet, még az is lehet, hogy anyanyelvi szinten kommunikál írásban. De jó beszélni és jól ismerni egy nyelvet az két külön dolog.

2021. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az beszéli jól a nyelvet, aki magabiztosan beszéli.


Egy bizonyos szintet persze meg kell ütni de ha valaki kommunikatív, és az alapvető nyelvtani dolgokat ismeri (szóval nem vét nagyon észrevehető, egyértelmű hibákat) akkor szerintem az akkcentus se túl nagy gond.


Nekem C1-es az angol nyelvtudásom de több olyan embert tudok mondani aki gyengébb B2-es szinten jobban társalog nálam beszédben.

2021. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Én a felsőfokot jelöltem meg, szerintem kb. az az a szint, amikor már több témáról, választékosabban, kifejezőbb módon tud beszélni az ember és hasonlóképpen megérti a szofisztikáltabb szövegeket. Az akcentust semmiképpen sem keverném ide, az szerintem nem számít, teljesen természetes dolog és mindenkinek van akcentusa.
2021. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Egyetértek a #3-mal. Szerintem is a felsőfoktól kezdődik a jól beszélés, az akcentus, amíg érthető a beszéd, lényegtelen.
2021. jún. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3, 4:

Azért az akcentus mértéke szerintem nagyon nem mindegy. Valamekkora akcentusa nyilván mindenkinek lesz, ez elkerülhetetlen; de az azért egy minimum szerintem, hogy az egyes fonémákat megkülönböztesse az illető a beszédében ahhoz, hogy elmondhassa, hogy jól beszéli a nyelvet.

Tehát mondjuk angolul pl. a vest és a west, vagy a think és a sink, vagy a they és a day, vagy a low és a law, vagy a bad és a bed ne ugyanúgy hangozzék.

De fordítsuk meg a kérdést a fonémák megkülönböztetésének fontosságának szemléltetésére: szerintetek mindegy, hogy egy alsógatya szoros vagy szaros? Vagy hogy valaki megörült vagy megőrült? Vagy hogy ülnek vagy ölnek? Esetleg ölnek vagy ölnék?

2021. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az akcentus nem ezt jelenti, amit írsz.
2021. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
100%

Szerintem így vannak a valós tudás szinteken a dolgok.


Kicsit beszéli a nyelvet A2.

Beszéli a nyelvet B2.

Jól beszéli a nyelvet C1.

2021. jún. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy az akcentuson problémáztok. :D Én Németországban élek, gyakorlatilag az emberek egy jó nagy része nem német gyökerű, és nagy részüknél ez tisztán ki is hallatszik, akkor is, ha 10-20 éve itt élnek.

Problémázik rajta valaki? Nem. :D Gyakorlatilag némelyek olyan akcentussal beszélnek, hogy én alig alig értem meg, mégis menő pozíciókban vannak, vagy legalábbbis eltudtak helyezkedni a szakmájukban, ami nekem is nagy álmom. Csomó orvosnál is voltam már páldául, akiknek behaltam, olyan akcentusa volt. Ha tudod nyelvtanilag helyesen beszélni a nyelvet és van szókincsed, az akcentus miatt gyakorlatilag max a plexi mögött nem ülhetsz mint alkalmazott, ahol napi szinten több tíz emberrel kell beszélned.

Engem folyamatosan dícsérnek például, nem csak a németek, hanem a többi "bevándorló" is, holott alapfokon beszélek, "eltársalgok", és bazi magyaros a kiejtésem.

2021. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!