Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német C1 mennyivel nehezebb...

Német C1 mennyivel nehezebb mint a német B2?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogok tudni tökéletesen reális véleményt írni, mert a német B2 és az angol C1 nyelvvizsgákat középiskola alatt csináltam (Origo), a német C1-et és C2-t (Goethe) pedig fenőttként, amikor már évek óta Németországban éltem. Mindezek mellett a saját benyomásom: a C1 nyilván nehezebb, mint a B2, de sokkal kisebb különbséget éreztem a kettő között a német nyelvnél, mint az angolnál. Németből a nagy különbség a C1 és a C2 között van, mind nyelvileg, mind a témákat illetően. A Goethe C2-n elvárták, hogy valamennyire otthon legyen az ember környezetvédelmi, politikai és hasonló témákban, illetve ismerje a német kultúrát. Ugyanilyen nyelvtudással gyerekként nem tudtam volna megcsinálni. A C1 teljesen más volt, ott elég, ha az ember viszonylag jól tud németül.
2021. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát a német C1-hez csak még bővebb szókincs kell?
2021. jún. 21. 16:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ❤❤
2021. jún. 21. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyakorlatilag annyi, hogy bővebb szókincs, és folyékony beszédkészség kell hozzá. Ha a hétköznapokban jól el tudnál beszélgetni egy német anyanyelvűvel, félreértések és "lefagyások" nélkül, akkor kb. vizsgakész vagy. A C2 egy más kategória volt, ott pl. bonyolult, igényes szöveget (egyáltalán nem hétköznapi szókinccsel) részletekre tördeltek, majd összekevertek, és azt kellett rekonstruálni. Mindezt úgy, hogy baromi kevés idő volt rá.
2021. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Objektíven, felmérések szerint: kb. 400 órányi tanulással nehezebb.

Szubjektíven: németnél, ha a középre tényleg alaposan megtanultad a nyelvtant, akkor nem sokkal nehezebb. Szavakat kell szinte csak hozzátanulgatni.

2021. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekem pont a nyelvtanom elég hitvány, de a B2 simán meglett, nekem ez a doktoriig is elég, ha olyan ambícióim lennének. Ha rá lennék kényszerítve a nyelv használatára és C1 szintet elérném, akkor sem mennék levizsgázni, mert kutyát nem érdekli a papír.
2021. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

B2 Az anyanyelvi beszélővel természetes, könnyed és közvetlen kapcsolatteremtésre képes. Aktívan részt tud venni az ismert témákról folyó társalgásban, úgy, hogy közben érvelve kifejti a véleményét.

Világosan és kellő részletességgel fejezi ki magát számos, az érdeklődési körébe tartozó témában. Ki tudja fejteni a véleményét valamely aktuális témáról úgy, hogy részletezi a különböző lehetőségek előnyeit és hátrányait.


C1 Folyamatosan és gördülékenyen fejezi ki magát, ritkán keresi a szavakat és kifejezéseket. A nyelvet könnyeden és hatékonyan használja a különböző társadalmi és szakmai kapcsolatokban. Gondolatait, véleményét pontosan ki tudja fejteni; hozzászólásait a beszélőtársakéhoz tudja kapcsolni.

Világosan és részletesen tud leírni bonyolult dolgokat úgy, hogy más kapcsolódó témaköröket is bevon, egyes elemeket részletez, és mondanivalóját megfelelően fejezi be.


[link]

2021. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!