Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Decemberig fel tudok így...

Decemberig fel tudok így készülni a német nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
A célom, hogy sikeres nyelvvizsgát tegyek a diploma megszerzéséhez. Ennek érdekében utána néztem, melyik a legkönnyebb nyelvvizsga, így a Kodolányi Társalkodó nyelvvizsgájára esett a választásom. Kitöltöttem a szintfelmérő tesztjüket, ezek alapján B1-es szinten vagyok. Nyáron heti 1-2 alkalommal tudok maximum némettanárhoz járni, ősszel pedig be szeretnék íratkozni a tanfolyamukra, ami 60 órából áll, és kifejezetten a saját nyelvvizgsa típusukra készít fel. Szerintetek decemberig eljuthatok a B2-es szintre?

2021. jún. 22. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen.
2021. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is B1 szinten voltam január környékén. Most voltam 11.osztályos, és a suliban január végén írtunk egy német próbaérettségit (ami ugye B1 szint). Nekem ez 73 százalék lett, szóval nem rossz (szóbeli része sajnos nem volt, azt nem tartottak, pedig nekem a beszéd jobban megy).

Utána egy kicsit hanyagoltam a nyelvet, majd április-májusban teljes gőzerő, elmentem a májusi nyelvvizsgára, és meglett.

B1 és B2 német között inkább a szókincsben van hatalmas ugrás, a nyelvtan annyira nem vészes.

Magántanárhoz nem jártam, de ha te meg tudod oldani, az csak előny.

Tanfolyamon sem voltam, de azt mondják nagyon jól felkészít.

Egyedül a Nagy Társalkodó vizsgafelkészítő nyelvkönyvet használtam, meg egy 1000 kérdés 1000 választ.

Hozzá kell tenni, hogy én suliban is tanulok németet, szeretem is, és szabadidőmben is sok német videóst nézek, zenét hallgatok.

Szóval az én tapasztalataim szerint, ha neked van majdnem fél éved felkészülni, és tényleg készülsz, akkor sikerülni fog.

Nem árt az oldalukon feladatsort csinálni, nézegetni, mert ez nem annyira könnyű nyelvvizsga, amilyennek elsőre látszik. Az én sulis tanárom pl. nehéznek találja. Van benne nyelvhelyesség is, meg egy kis szóképzés a rövid szöveghez. A levél engem meglepett, mert eléggé lepontoztak. Szóbelin pedig elég találékonynak kell lenned.

Ha van kérdésed, írj nyugodtan.

És sok sikert!

2021. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!