Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 7 félév alatt...

Szerintetek 7 félév alatt megtanulhatok svédül a nulláról kertészmérnöki alapszak mellett (nappali)?

Figyelt kérdés

Svédországban szeretnék majd mesterre menni…

A legtöbb magyar egyetemnél valamivel jobb hírű amit kinéztem, de azért nem egy nemzetközi szinten híres, elit egyetemről van szó mint mondjuk a Karolinska Institutet.

Nem annyira irreálisak az elvárások, nem kell ahhoz zseninek lenni, hogy felvegyenek…

Csak simán jó tanulónak.


A képzés angolul indul és angolból kell majd egy ilyen különlegesebb és komolyabb nyelvvizsgát szereznem, de az csak 2 évig érvényes szóval még felesleges megcsinálnom.

Viszont szerintem az menni fog…


A svédet elvileg nem várják el, de azért szerintem mégis csak “illik” legalább egy középszinten beszélni az ország nyelvét ahol tanulok és ahol élek majd…


Meg azt hallottam, hogy bár az ottani népesség nagyon nagy százaléka beszél angolul, a hétköznapokban is elvárják hogy tudj svédül (meg ezt összességében a skandináv országokról mondta egy olyan ismerősöm aki majdnem az összesben élt már rövidebb-hosszabb ideig)…


Elég jó átlaggal kéne végeznem az alapszakon, ahhoz hogy felvegyenek a mesterre.


Szerintetek emellett, a 7 félév alatt meg tudok tanulni olyan szinten svédül a nulláról, hogy boldogulni tudjak kint?



2021. jún. 24. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hova szeretnél jönni? Valóban nem kötelező svédül beszélni mert tényleg mindenkinek jó az angolja, de a papírok nagy része kizárólag svédül van és ahogy írod valóban "illik" valamennyit tudni. 3.5 év alatt simán hozható a dolog
2021. jún. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyetem mellett alapvetően nehéz nyelvet tanulni, de ez sok mindentől függ... Például mennyi időt vesz el tőled maga a szak (órák, tanulás, órákra való készülés, gyakorlat stb.), mennyi időd megy el még egyéb dolgokra (utazás, dolgozol-e, hétköznapi teendők, kötelességek és esetleg hobbik vagy szociális élet), mennyi kapacitásod marad még nyelvtanulásra (idő, energia, pénz stb.), hogyan és milyen intenzitással tanulod a nyelvet (egyedül, egyetemi órán, tanfolyamon, magántanárral, minden nap vagy hétvégén, milyen anyagokhoz férsz hozzá stb.), milyen erős az érdeklődésed és a motivációid és még lehetne folytatni. A legnehezebb szerintem az, hogy hogyan tud az ember egy egészséges és működőképes rendszert kialakítani magának, amibe minden belefér.
2021. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
A svédet már most elkezdhetnéd, nyáron. Javaslom a Duolingo-t, az ad egy jó alapot (ráadásul ingyen), és ha végigcsináltad, szerintem utána gondolkodj esetleg tanfolyamban vagy magántanárban.
2021. jún. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!