Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki tanult Eszperantó-t?

Valaki tanult Eszperantó-t?

Figyelt kérdés

Néztem az interneten, láttam hogy 28 betű van az ABC-Ben, a szókincs sem nagy, 16 nyelvtani szabálya van.

Az lenne a kérdésem hogy tényleg ennyire egyszerű megtanulni mint ahogyan olvastam az interneten?


2021. júl. 4. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű, de kb semmit sem érsz vele. Inkább tanulj angolul, annak legalább hasznát veszed.
2021. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Igen, én tanultam, sőt rendszeresen használom is. Külföldön jártam 6 évig egyetemre, bejártam a fél világot, beszélek angolul is, oroszul is és eszperantóul is, így én a saját példámon tudom állítani hogy legalább olyan jól hesznosítható az eszperantó mint a többi nyelv! Igaz, nem a hotelportások vagy az éttermi pincérek szintjén, de az eszperantó mögött egy jól működő nemzetközi nonprofit hálózat, közösség áll, különleges szolgáltatásokkal és lehetőségekkel...!!


A logikus nyelvtani felépítés és képzőrendszer miatt az eszperantó valóban SOKKAL gyorsabban megtanulható mint bármelyik nemzeti nyelv, de tanulni ezt is komolyan kell. Egy középfokú szókincs eléréséhez ÁTÉLAGOSAN 200-250

2021. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1/ Az angol már megvan, ezért érdeklődöm más nyelvek után.


2/ Dejó. Igen, sajnos kár hogy mesterséges nyelv, nekem így tetszik a kiejtés.

Az nagyon jó, én is néztem hogy kB 900 körül mozog a szókincse. Persze mindent komolyan kell tanulni, így erre a nyárra vagy a következőre pluszban szerintem nem lenne rosz.


Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 4. 23:37
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

bocsi, véletlen enter...


Szóval, a középfokú szint eléréséhez ÁTLAGOSAN 200-250 tanulási óra kell, ez kb. a negyede az angolénak. A központi eszperantó weboldalon [link] elég sok infót megtalálsz a nyelvről és a tanulásról is. Vigyázz a reklámokkal, egyedül megtanulni az eszperantót is csak akkor van esélyed, ha már 2-3 nyelvet beszélsz középfokon. Ha még nem tartasz itt, akkor mindenképpen válassz tanfolyamot, vagy jó magántanárt.


A fenti weboldalon vagy egy játékos bemutató, ízelítő az eszperantóról, ha ezt megnézed, reális képet kapsz a felépítéséről - és még valami ajándékot is nyerhetsz... :-)


Reálisan nézve, egy nyugodt tempó mellett kb. 4-5-6 hónapot szánj a középfok elérésére valamelyik netes tanfolyam segítségével.

2021. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
3/4 kérdező - szerintem félreérted a dolgot. Az eszperantó ugyanolyan gazdag nyelv, ugyanolyan választékos a szókincse mint pl. a magyar nyelvé, és nem csak 900 szóból áll. (Ez csak a legelső tankönyvre volt igaz 1887-ben, de ma már 2021-et írunk...) - A nagy különbség az, hogy a logikus képzőrendszer miatt ugyanakkora szókincshez csak harmad-akkora mennyiségű alapszót kell megtanulni. - A [link] oldalon van egy netes tanfolyam, itt az első lecke ingyenes, bele tudsz merülni a részletekbe!
2021. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes információt :-)


Nem kérdés ment a zöld :-)

2021. júl. 5. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!