Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet egyszerre 4 nyelvet...

Lehet egyszerre 4 nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg angol a főnyelvem az iskolában, franciát is a suliban tanulok. Németet magántanárral. Angolból nagyon jó szinten vagyok már. Nagyon megtetszett a spanyol nyelv és kultúra, talán ezzel is foglalkoznék a jövőben. Szerintetek lehetséges nagyon nagy szorgalommal, nyelvérzékkel és kitartással a spanyolt is tanulni?

2021. júl. 5. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy mennyire megterhelő pluszban a spanyol, az attól függ, hogy a francia meg a német hogy megy. Ha a franciát és a németet is sokat kell tanulnod, akkor plusz egy nyelvet bevállalni szerintem még túl sok. Érdemes legalább még az egyiket olyan szintre felvinni, mint az angolt. Szóval ha már vagy azokból is B2-es szinten, akkor szerintem simán jöhet a spanyol. Viszont azelőtt nem is tudom... mert pl. a B2-es szint már elég jó szint, nem anyanyelvi szint, de már úgy összességében mindenről kb. eltudsz beszélgetni azon a szinten. Viszont ha pl. csak A1-A2 szinten vagy a franciánál, németnél, akkor szerintem az még túl korai, mert még azokból a nyelvekből sem sajátítottál el sokat, és plusz egy nyelvet elkezdeni túl sok.


Vagyis én most leginkább magamról beszélek, hogy nekem ez így sok lenne. De most ha akarod, elkezdheted, mindenesetre szerintem akkor érdemes még egy nyelvet, ha már a meglévőknél is vagy egy magasabb szinten.

2021. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a magyar mellett németül beszélek igen jól.

Egy ideje magyarról tanulom az oroszt és németröl az angolt, ez így minden nehézség nélkül megy.

Szerintem úgy, hogy neked az angol már igen jól megy, nem lenne problémás, föleg, hogy jól különtartható minden nyelv a másiktól.

2021. júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy menne akkor fogj bele
2021. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
70%
lehet szerb horvát szlovén bosnyákot egyszerre tanulni :P
2021. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan voltam, angol-spanyol az iskolában, német különtanárral, később kezdtem a franciát. Nem könnyű ennyi nyelvvel rendszeresen foglalkozni és szinten tartani/fejlődni is, de ha olyan lelkes és szorgalmas vagy, mint amilyennek a kérdésed alapján tűnsz, nem rossz ötlet, én mindenképp biztatnálak!
2021. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!