Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A véleményetek szerint melyik...

A véleményetek szerint melyik nyelvizsgát válasszam/melyik számít egyszrűbbnek: telc/Origó? B2, angol.

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm! :)

2021. júl. 5. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek az a legkönnyebb amelyiknek olyan a feladatsora hogy számára konnyen megoldható.


Nekem Pannon, BME, LanguageCert volt ilyen szempontból tökéletes mert a szókincsem jó, a nyelvtan nem erősségem.

Pannon csináltam 2019 őszén, elsőre sikerült.

LanguageCertet akartam de akkor rengeteg rossz véleményt olvastam, egyébként LC könyvből készültem a nyelvvizsgára.


Origo, EuroExam, Telc, ECL felejtős volt a nyelvtan miatt.


Azóta az Origo változott.

Van még millió más, pl. Társalkodó, de a pontozást is nézni kell, jár-e mínusz pl. feleletválasztós esetén a hibás válaszért, vizsgaszabályzatot át kell nézni.


Szóbeliből szintén Pannont csináltam, 2020 télen, az is elsőre meglett. Lehetett választani 2 téma közül melyiket szeretném, a magnós rész a legnagyobb gyengeségem, húzós volt.

Van olyan nyelvvizsga ahol nincs magnó, vagy írásbeli része. Az Origó szóbeliből ajánlott volt eddig, egyszerűsége miatt.


Nekem ajánlották az alábbi párosítását:

DExam írásbeli + Origo szóbeli

Pannon írásbeli + Origo szóbeli

BME írásbeli + Origo szóbeli

2021. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én Origot csinaltam, miota nincs benne a nehez nyelvtani resz, szerintem az egyik legegyszerubb lett. Az iraskeszsegnel vegig hasznalhatsz szotarat (mindkettot), az egyik feladat konkretan az, hogy egy szoveget kell leforditani…szerintem eleg egyszeru volt, ugy hogy 4 eve kezdtem kezdo szinten angolt (hozza kell tenni, hogy nem sok mindent csinaltunk az orakon), illetve kb 5 honap kulontanarral is 90%os lett osszesitve.

Ahogy a felettem levo is irta, a szobeli is eleg egyszeru.

2021. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2, konkrétan milyen könyvekből készültél rá?
2021. júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3as :

- new english file könyvek első három része (suliban + önszorgalom befejezni)

- nagy origo nyelvvizsgakönyv

- twenty -three topics for teenagers

- illetve volt még egy könyv, aminek nem jut eszembe a neve, de nem is fontos mert csak levélírás gyakorlások meg példa van benne, ami az origo nyelvvizsgakönyvben is benne van

- 5 perc angol hallásértés gyakorlatok

Ezek mellett komoly szótanulás, igeidők stb. Nem mondom hogy egyszerű, de ha komolyan veszi az ember meg lehet csinálni.

2021. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a segítséget! Gratulálok a nyelvvizsgádhoz!
2021. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
Az egynyelvű nyelvvizsgát sztem hasznosabbak az életben. És nekem könnyebb is volt, hogy nem azon izzadtam hogy egy mondatszerkezetet nem megfelelően szofisztikált magyarsággal írok le ezért nem kapok rá pontot. Nézz filmeket, gondolkodj az adott nyelven, és egynyelvű nyelvvizsgára menj. sztem...
2021. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!