Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ezt kell ide behelyettes...

Miért ezt kell ide behelyettesíteni?

Figyelt kérdés

He could easily get lost when he was driving home because he was absent-minded, but he was the only one .......(D) how to win a hockey match.


A-known B-who knows C-knowing D-who knew


Mivel ott volt a was én folyamatos múltnak gondoltam és C-t választottam helyesnek.



2021. júl. 16. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a D-re gondolnék. " Ő volt az egyetlen aki tudta". És így egyszerű múlt.
2021. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A know az ún. statikus igék közé tartozik, amiket egyébként sem szoktunk folyamatosba tenni, mert nem aktív cselekvést, hanem valamilyen állapotot fejeznek ki. (Vannak olyanok, amiknek több jelentése van, és valamelyik működik folyamatosban, de a know nem.) Hasonló mint pl. like, agree, deserve...
2021. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
A know nem olyan értelemben cselekvés. És folyamatos múlthoz kellett volna lennie előtte egy létigének. "Was knowing" - nem igazán értelmes így, ezt nem használják.
2021. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van értelme a C választásnak is, de nem azért mert folyamatos múlt, hanem ha sima Gerund-ként használjuk. Kicsit furán hangzik, de nem vagyok biztos benne, hogy ebben az értelmében miért helytelen.


He was the one = ő volt az egyetlen (Itt már a was ebben a mondatrészben a rendes létige)

who knew = aki tudta (Ez viszont tuti jó.)


Mint feljebb írták, statikus igeként nem kap folyamatos igeidőket. Ha kaphatna, akkor is kellene még egy was segédigének.


Pld.:

He was the only one who was playing.

= Ő volt az egyetlen aki ekkor éppen játszott.

2021. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!