Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itt miért ez volt a jó megoldás?

Itt miért ez volt a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Here are some of the best tips I ......(A) during the past 10 years abut that.


A-have learned B-learn C-had been learning D-had learnt


A és B választ én azért zártam ki mert nem a jelenbe van. Illetve az elmúlt 10 évben ami már lezárult ezért nem értem miért lett present perfect. És a tanulás egy folyamat ezért én C opcióra gondoltam volna.



2021. júl. 16. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Lezárult, de még hatással van a jelenre.
2021. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy az elmúlt 10 év nem zárult le, hiszen a jelen pillanat is része annak ;) Ez olyan, mint a today - amíg ma van, addig nem zárult le a nap. Úgy is fogalmazhatnánk: eddig az elmúlt 10 év során... Tehát ez még egy nyitott időszak, ezért a Present Perfect a jó választás.

A Past Perfect egik változata (C/D) sem jó itt, hiszen nincs semmi, amihez képest előbb történt volna.

2021. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, az 1-es miért lett lepontozva. Nem tudjuk meg ebből a mondatból, hogy az elmúlt 10 év tanulásának most vége is van, vagy még tovább fog tartani a tanulás, de teljesen korrekt válasz az, hogy a jelenre még mindig kihat.
2021. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3: De, tudhatjuk, hogy nincs vége, hiszen ha vége lenne, lenne egy learned/learnt válaszlehetőség. De nincs, így tuti nincs vége.
2021. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez a "kihat a jelenre" meg úgy hülyeség, ahogy van. Mondjon bárki nekem egyetlen olyan múltbéli dolgot, ami nincs hatással a jelenre! Az, hogy most tudunk róla, már egyfajta hatás a jelenre...

Columbus discovered America in 1492. - Tipikus Past Simple mondat, de ennek a történelmi eseménynek ne lenne hatása a jelenre???? Ugyan már!

Ez a "kihat a jelenre" a legrosszabb frázis, amivel a tanulókat össze lehet zavarni. Ettől nem fogják megérteni, mikor kell Present Perfectet használni.

2021. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5, "Az, hogy most tudunk róla, már egyfajta hatás a jelenre..." túlbonyolítod. Az, hogy Kolumbusz 1492-ben felfedezte Amerikát, ma már nem újdonság. Ha viszont ma azt olvasom a hírekben, hogy "British researchers have discovered a new bird species", na ott ez érzékelteteti, hogy wow, korábban nem tudtuk, hogy létezett, tehát az volt a hatása a jelenre, hogy most már tudunk róla. Később ezt is elég lesz egyszerű múlttal mondani, hogy "the bird British researchers discovered last week/in 2021"...
2021. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem azért have learned, mert kihat a jelenre. Azért, mert a learn, azaz tanulás, nem olyan cselekmény, amit instant végrehajtasz, ezért folyamatos időbe van helyezve. A had learnt azért nem jó, mert az azt mondja, hogy megtanultam akkor DE már nem vagyok a tudás birtokában.
2021. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem nekem kell megmagyaráznod, én pontosan tudom, mikor melyiket kell használni. Arra akartam csak célozni, hogy egy odavetett "kihatással van a jelenre" közel sem olyan egyértelmű és jól használható fogódzó, mint amilyennek szánják. Hiszen most már te is finomabban fogalmazol: valójában az újdonság az, ami számít, nem pedig maga a hatás a jelenre, hiszen idővel az újdonság mivolta múlik el, nem a felfedezés hatása.

De Kérdező mondatára visszatérve, itt tulajdonképpen szóba se kellett volna hozni ezt a kihatás-dolgot, mert egyáltalán nem azon áll vagy bukik ez a mondat. Itt szimplán arról van szó, és gyakran pont ettől függ, hogy Present Perfectet vagy Past Simple-t kell-e használni, hogy az időszak lezárult-e vagy sem, hiszen akár az igeidő önmagában is el tudja dönteni ezt a kérdést. De ennek semmi köze a kihatáshoz.

Valóban, ez a mondat mindkét igeidővel helyes lehetett volna, de Past Simple válasz nem volt, így kizárásos alapon Present Perfectet kell használni, azaz implicit kiderül, hogy az időszak nem zárult le.

2021. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Létjogosultsága (különböző jelentéssel) ezeknek lehetne:

learned

have learned

have been learning


Ezek közül csak A: "have learned" az opció.


Ami a C és D lehetőség, az már a múlt egy pillanatához képest lenne.

Ami a B az általában lenne igaz, és nem egy adott időszakban, tehát ezért nem jó ide.

2021. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

“abut that”

Ez mit keres itt?


Vagy about vagy that, ketto egyutt hulyeseg.

2021. júl. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!