Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tartjátok a szinten (B2)...

Pittipok kérdése:

Hogy tartjátok a szinten (B2) angol szintet? Leginkább a beszéd érdekelne. Már most kopott egy csomót. Lehetőleg valami ingyenes megoldás érdekelne.

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 07:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Használom a nyelvet. Szinte mindennap elmesélek 5-10 percben, hangosan valamit, amikor egyedül vagyok otthon. Lehet az valami, ami épp megtörtént velem vagy a családdal, lehet szakmai terület, lehet utazásról, lehet egy filmről, politikáról, egészségről, klímaváltozásról, bármiről.
2021. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Angol szakirodalmat olvasok, angolul nézek filmet, angolul írok szakmai dolgokat. Sajnos a beszédet nem gyakorolom a hétköznapokon, csak ha külföldi vendég látogat meg.

Nagyon kopik, de máshogy meg fejlődik is egyszerre.

A másik nyelveket viszont eléggé felejtem. De gyorsan vissza tudok rázódni. Pl megnézek egy filmet és akkor már visszajön kb a tudás nagy része.

2021. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
beszélni kell, online
2021. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Én ezért tértem át az angol nyelvű olvasásra, legalább valamennyire forogjon. Mondjuk én sokat olvasok (ahogy látom, ez manapság nem szokásos, lehet, hogy egy pár év múlva betegségnek kezelik, utána meg bűntettnek...).
2021. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Az olvasás kevés a szinten tartáshoz, beszélni kell.
2021. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Sehogy. Csak angolul olvasok, nézek filmet és sorozatot, írok, hallgatok podcastet és zenét. Viszont a beszéded nem tudom gyakorolni sehogyan. Próbálkoztam azzal, hogy magamnak mondogatok dolgokat angolul, de egyrészt idiótának éreztem magam, másrészt nem is éreztem hatékonynak (azért egy élő kommunikáció mondjuk két ember között nagyon nem ilyen). Nekem felsőfokú nyelvvizsgám van, egyetemen is angol nyelven tanulok, de a beszéd az egyértelműen elmarad ettől a szinttől, mert nincs alkalmam használni.
2021. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
#6 nincsenek külföldi diákok? barátkozz össze erasmusosokkal! ők mindig mennek valahova, rengeteg programot szerveznek nekik meg ők is saját maguknak
2021. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7 A szakomon is vannak külföldiek, akik itt tanulnak és közösek az óráink, de ők tulajdonképpen el vannak tőlünk szeparálódva. Szóval mindig csak együtt mennek mindenhova (vagy egyedül és akkor is távolságot tartva tőlünk, magyaroktól), külön ülnek le, külföldiekkel beszélgetnek, egymástól kérdeznek, együtt csinálják a csoportos feladatokat stb. Egyszer akartam egy külföldi szaktársamnak segíteni, mert nem találta a termet és mikor meglátta, hogy elindultam felé, megfordult és elsietett… Úgyhogy nem egyszerű. Más szakon tanuló külföldiekkel pedig nem igazán találkoztam, vagy csak random az utcán láttam őket. Jelentkeztem mentornak ( a külföldi hallgatókat segítik ügyintézésben, beilleszkedésben stb.) és segítőnek az Erasmusosokhoz (ők szerveznek mindenféle programot az ideérkező Erasmusosoknak), de nem vettek fel, szóval ezekről is lecsúsztam. Plusz ugye a vírus miatt egy ideje online oktatás volt, tehát otthon ült mindenki, én is. Úgyhogy nem tudom.
2021. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#8 ez fura, nálunk minden erasmusos nagyon nyitott volt és szivesen ismerkedett. amint bekerültem közéjük, kb minden erasmusost ismertem pesten. orvostanhallgatókat, mérnököket, pedig én a kertészetin voltam. az egész város eramsus társasága összejárt.
2021. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9 Az Erasmusosok nálunk is összejárnak, de inkább csak együtt, más Erasmusosokkal. A szervezett programjaikról mi magyarok alapból nem is értesülünk, csak a segítők vagy mentorok szoktak elmenni mint szervezők tulajdonképpen és ők szokták elkotyogni meg facebookon ki lehet keresni a programokat, de nem hívnak magyarokat. Nálunk egyébként a szakon elvétve volt csak egy-két Erasmusos, én velük nem is nagyon találkoztam. Akiket említettem ők a teljes képzésre jöttek Magyarországra, nekik semmiféle külön szervezetük nem is volt, még ők sem jártak az Erasmusos programokra :D
2021. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!