Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 német szóbeli nyelvvizsgán...

B2 német szóbeli nyelvvizsgán milyen képet/szituációt/témát kaptatok?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsga típustól függetlenül érdekel, hogy zajlott.

2021. júl. 22. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Origozni voltam de pár éve. Akkor úgy volt, hogy bementem volt egy rövid bemutatkozás, majd húznom kellett 2 képet meg egy szituációt. Az egyik képen egy háztartás volt egy konyha, ami a házi munkákhoz kapcsolható a másikon egy föld és azon dolgoztak, illetve szerintem éppen uzsonnáztak. Én az utóbbit választottam és a képet az egészséges táplálkozáshoz kötöttem. Erről beszélgettünk, majd áttértünk egy szituációra, amiben egy nem a városban lakó ismerősömnek kellett segíteni, aki különböző boltokba kívánt eljutni pl: ruhát venni, zöldséget, szerszámokat stb. Meg kellett mondanom milyen boltokat keressen, illetve hogy tud oda eljutni (nem abban a városban éltem ahova mentem vizsgázni, így random útvonalakat mondtam, de ez senkit se zavart). Majd elköszöntünk ennyi és megvártam helyben az eredményt (ott azonnal kiírták az ajtóra, amikor vége lett az összes szóbelinek).
2021. júl. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%

Minden nyelvvizsga mas, igy ertelmetlen a kerdesed, miszerint “tok mindegy melyik”.

Telc B2-n pl nincs kep.

(1)Bemutatkozol, (2)beszelsz egy kapott temarol (pl egy koncert amin voltal, egy konyv amit olvastal),(3) aztan kapsz a paroddal egy cikket, elolvasod, vitaztok rola egyet, (4)majd kaptok egy szituacios feladatot is, ahol valamit tervezni kell (buli, utazas stb.)

2021. júl. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es, tudom, ne offolj. Azért írtam "/" jekeket. Mindenkinél ami releváns, vagy kép, vagy szitu vagy akármi, arról szerettem volna érdeklődni, konkrét példákkal.
2021. júl. 23. 08:55
 4/6 flora08 ***** válasza:
100%
Én egy olyan témát kaptam (TELC), hogy egy beszéljek egy országról amelyiknek csodálom a kultúráját (kissé lefagytam, de aztán összeszedtem magam). A páros szituációban pedig egy jelmezes bulit kellett megszerveznünk. Egyik jobb volt, mint a másik 😆 Sikeres vizsgát kívánok!
2021. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4

Azta, errol meg nem is hallottam. Elemeletileg az onallo gondolatkifejtesnel Telcnel 5-6 fix temat kaphatsz, azon nem varialnak. De ez a beszelj egy orszagrol nem volt koztuk mikor en tanultam. :D

Velunk ezeket gyakoroltatta be a tanar: film, konyv, egy nyelv, egy utazas, egy zenei es egy sportrendezveny. Ha orszagot kaptam volna tuti lefagytam volna. xD

2021. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 flora08 ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Én is utazásélményre építettem (kivel utaztam, mikor, miért pont oda), a történtet pedig kiszíneztem 😀 Látványosságok megtekintése, a helyi szokások megismerése, utánaolvastam korábban a hely történetének, ilyesmi. Úgy voltam vele, mindegy mit mondok a témán belül, csak folyamatosan beszéljek, és nyelvtanilag helyes legyen. Nehéz téma, pláne, hogy 18 évesen még nem lehetett olyan rengeteg úti élményem. De jól tudok rögtönözni 😂 Mondjuk még mindig könnyebb volt egy utazásra építeni a dolgot, mint mondjuk a történelmi ismeretekre, abba belebonyolódtam volna egy idő után.
2021. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!