Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék tanulni spanyolul....

Szeretnék tanulni spanyolul. Onnan a kedv,hogy a kedvenc csapatom az FC Barcelona. Legalább őket szeretném megérteni. (Interjúk stb.) Illetve a spanyol zenék is tetszenek. Szeretném,ha kitudnám ejteni a szavakat és érteném is a zenéket.?

Figyelt kérdés

Nem nagy dologra kell gondolni. Alapszinten tudjak megszólalni. Valami alkalmazásra gondoltam. A doulingonál félek angol alappal. Lehet összekeverném egy idő után.

Tippek?



2021. júl. 29. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a Duolingo-t már csak azért sem ajánlom, mert katyvaszt tanít. Igazából lehet boomerkedésnek hangzik, de még mindig a legjobb, ha fogsz egy nyelvkönyvet (Pons tankönyvcsaládot ajánlom) és abból elsajátítod az alapokat, utána pedig próbálsz a lehető legtöbbet kommunikálni és hallgatni anyanyelvieket, mert sajnos ezek az applikációk mindenre jók csak arra nem, hogy megtanítsanak egy nyelvet (főleg az ingyenesen). Folyékonyan beszélem a nyelvet, de ezek csak az én tapasztalataim.

Egyébként mivel ennél távolabb nem is állhatnék a focitól, lehet hülyeség, de ők nem előbb adnak interjút katalánul (tekintve hogy Barcelona)?

2021. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehetséges. De a katalán nyelv hasonlít a sima spanyolra, nem?
2021. júl. 29. 12:33
 3/10 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=HBVQ-fMHY_c

Ez nem interjú,hanem BarcaTV.. Gondolom ez spanyol,ugye?

2021. júl. 29. 12:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A spanyol nyelv nagyon szép, ha jobban megismered méginkább tetszeni fog szerintem. Én is a Pons-t ajánlom, nálunk nem okozott csalódást. Ha teheted, hallgathatsz téged érdeklő témákat Youtube-on, amit meg tudsz állítani, többször meg tudod hallgatni és ismételgetheted a kiejtés fejlesztéséhez.


#2 A spanyol (kasztíliai) és a katalán valóban sokban hasonlít egymáshoz, de ahhoz hogy megértsd a beszélt nyelvet nem hiszem hogy elegendő lenne a spanyol nyelv ismerete. Több olyan szerkezet is van benne, ami másképp működik mint a spanyol (pl. igeragozás). Sajnos a katalánhoz nincs akkora mennyiségű és minőségű anyag mint a spanyolhoz, ez megnehezítheti a tanulását.

2021. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 Igen, spanyolul beszélnek benne.
2021. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp a spanyolt preferálnám. Az még is csak nagyobb területet lefed,ahol így beszélnek szerintem.
2021. júl. 29. 12:51
 7/10 A kérdező kommentje:

Mit értsek a Pons alatt? Ez tanulási mód lenne?

Amúgy azt is olvastam,hogy a spanyol könnyen tanulható nyelvnek mondható.

Meg valamiért nekem a kedvecem amikor az "r" hangot olyan furán ejtik.

2021. júl. 29. 12:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mire gondolsz fura alatt... Alveoláris trill, hasonlít a miénkre csak ők többször "pörgetik", de csak szó(tag)kezdő pozícióban valamint ha a szóban két r áll egymás mellett.

Nem, ahogy írtam fentebb is a Pons az egy tankönyvcsalád.

Igen, szokták mondani a nyelvről, hogy könnyen tanulható, igaz vajmi kevés embert hallottam aki jól is beszéli... (Egyetemi tanáraimon kívül) Általában a "könnyebbnek" beállított nyelvekkel mindig ez van, sokan azt hiszik, hogy jól beszélik, de közben kevésbé.

A katalán és a spanyol sok tulajdonságában osztozik, viszont sokban különbözik is. Én beszélem mindkét nyelvet és azt tudom mondani, hogy sima spanyol tudással (nem anyanyelvi emberből kiindulva) a katalán nem feltétlenül érthető mivel elég nagy különbség van a két nyelv kiejtése között.

2021. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ebből a Ponsból is van több. Látom nem olyan megifzethetetlen árban vannak. De melyik kell?
2021. júl. 29. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alapszintűt (A1-A2).
2021. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!