Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék ezen javítani...

Hogyan tudnék ezen javítani szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónapja külföldön élek, pontosabban Olaszországban, beszélem is a nyelvet jelenleg közép és felsőfok között vagyok (járok itt kint nyelvtanfolyamra is). A társalgás nagyon jól megy amikor a barátaimmal beszélgetek, viszont sokszor előfordul, hogy pl. a boltban az eladó, vagy amikor étteremben vagy egy bárban vagyok, vagy csak az utcán váratlanul valaki hozzám szól, leblokkol az agyam és mintha nem értenék semmit, mindig vissza kell kérdeznem és nagyon zavar. Igazából akkor történik ez velem amikor máshol jár a fejem és magyarul gondolkodom. Hogyan lehetne ezen javítani, hogy gyorsabban kapcsoljon át az agyam egyik nyelvről a másikra?

2021. aug. 17. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Hiába beszéled mind a kettőt, a váltás akkor is nehéz, ha távol áll a fejedben a kettő és azt sikerült levonni az írásodból - lehet tévesen -, hogy nem jön olyan természetesen az olasz. Szerintem vannak akikkel magyarul, vannak akikkel olaszul beszélsz és ez teljesen két külön helyszín, környezet nincs sok olyan, akivel mind a kettő nyelven kommunikálsz.

Nekem ezek az ötletem vannak, én ezeket csinálnám hasonló szituációban:

Talán a fordítás segíthet, akár magadban is. Ilyenkor gyorsan kell váltani a kettő között, ami miatt élesben is jobban fog menni.

A másik, hogy néha gondolkozz olaszul (ha kell magyar szavakkal kiegészítve), így közelebb kerül hozzád a nyelv. Magyarul gonolkozol, ha magyarul kell hirtelen megszólalni azt érted. Ezt kéne elérni olaszul, amiben segíthet a nyelven való gondolkodás, kicsit jobban "anyanyelvé" válik, nem fagysz le ha hirtelen használni kell. Olyan természetessé válik, akár csak a magyar.

Még az is jó lehet, ha találsz olyanokat, akikkel néha így néha úgy beszélsz. Hazai iskolában/nyelviskolában is így van, az órán a tanult nyelven, óra elején/végén anyanyelven beszélnek a tanárok, diáktársak. Sőt, óra közben is gyakran változik a nyelv, így gyorsan kell átállnia az agyuknak.

2021. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod nagyon hasznos volt, amiket tanácsoltál mindegyiket kipróbálom ☺️ Amiket írtál pedig mind igazak sajnos, eddig csak olasz anyanyelvű tanárom volt és csak olaszul beszéltük át az óra anyagát. Angolul nincs problémám hirtelen váltani, valahogy magabiztosabb vagyok, csak az olasszal tapasztalom ezt 😞
2021. aug. 17. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!