Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan applikáció amin...

Létezik olyan applikáció amin idegen nyelvet (elsősorban angol, francia, spanyol) lehet tanulni, gyakorolni? Esetleg weboldal?

Figyelt kérdés
Szókincs, nyelvtani része, kiejtés. Bármiféle ami ezzel kapcsolatos☺️

2021. aug. 18. 23:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Google Playen több ezer nyelvtanuló applikáció van!
2021. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
63%
Duolingo, bár csak angol és német nyelv elérhető sajnos:/
2021. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Interpalson gyakorolhatsz élő emberekkel.
2021. aug. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#2, ezt nem tudom honnan vetted, Duolingo-n a Navajo-tól kezdve van jó pár nyelv, ami elérhető nem csak az angol és a német.

Egyébként sajnos nem túl sok jó nyelvtanulós app van (például spanyolból kimondottan rossz a Duolingo). Én ajánlom a Bluebird-t valamint a Beelinguapp-ot. Ezen kívül, Interpals mindenképpen vagy Linguado.

2021. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Több száz ilyen app van, hol él pár ember? 😂😂😂
2021. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, ment a zöld mindnekinek! :)

#5! Igazad van, én sem találtam sokat, főleg ami megbízható lenne. Nem beszélem a fent felsorolt nyelvek mindegyikét, ezért (is) szeretném gyakorolni, tanulni de így fogalmam sincs, hogy helyesen vannak-e benne a szavak, mondatok avagy sem... A hülyeséget pedig feleslegesen tanulnám meg :D


A LearnMatch nevű applikációról vélemény, tapasztalat?

2021. aug. 19. 22:33
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Én tudok egy applikációt. A neve: Tankönyv.
2021. aug. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7, és melyik tankönyv?🙂Számomra az lenne a legfontosabb, hogy el tudjam olvasni illetve halljam is a szavakat, mondatokat. Könnyebben, gyorsabban tanulok így illetve beszélni és írni is fogok tudni. Ezt egy *tankönyvből* igen nehezen tudnám megoldani. :)


-Manapság már az iskolában is tableten illetve interaktív táblán tanulnak, gyakorolnak a gyerekek.-

2021. aug. 23. 14:12
 9/18 anonim ***** válasza:

#8

Mikor én általánosban angolt tanultam akkor voltak hanganyagos CD-romok is a "listening"-es részekhez. Bizonyára a legtöbb tankönyv még ma is tartalmaz CD-t.


Meg manapság nem nehéz a kiejtéshez videó anyagokat találni a neten ("felirattal"), szóval rosszabb esetben ez is lehetőség.


Az ilyen mobil játékokat... mármint appokat érdemes hanyagolni, mivel azokat "tanulók" csinálják általában és nem tanárok vagy szakemberek. Így tele szoktak lenni hibákkal.

2021. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
hetes, akkor én mondok valami még ijesztőbbet: TANÁR. francia tipikusan az, aminek nekiállsz bohóckodni valami appal, aztán amikor kész vagy a "haladó" szinttel, nagy mellénnyel elmész a nyelviskolába, hogy akkor te most nyelvizsgázol, de se a kiejtésed nem jó, se a szórended, a nyelvtanod nevetséges, mert az életben nem láttál még kivételeket, és a "haladó" szint általában az alapfok szókészletét rejti, meg egyszerű mondatokat. lehet játszogatni, de ha komolyan gondolod, inkább az elején költs tanárra, ne évek múlva emészd a pénzt és energiát azzal, hogy valaki megpróbálja kigyomlálni belőled a rossz beidegződéseket.
2021. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!