Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes elkezde...

Milyen nyelvet érdemes elkezdenie tanulnia egy olyan embernek, aki a logikus szabálykövetés híve nem a logikátlan, össze-vissza kuszaságé, egy magyar ember számára fordított gondolkodásé, mint az angol például?

Figyelt kérdés
Eddig egyedül angolul tanultam, de sosem tetszett vagy érdekelt ez a szerintem ronda, logikátlan, követhetetlen, nehéz nyelvtanú, fordított gondolkodást, logikát igénylő nyelv. Persze elismerem jó, hogy értek angolul, hasznos sok tekintetben, de nem a szívem csücske ez a nyelv. Ezért gondoltam hátha tud valaki ajánlani az én gondolkodásomhoz illő nyelvet, ami logikus, szabályos, következetes és, ha lehet az írása is egyezzen a kiejtéssel.

2021. aug. 20. 22:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
német
2021. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Esperanto. Egyszerű, mint a facsipesz, úgy mondod (1-2 betűt leszámítva), ahogy le van írva, és mivel mesterséges, ezért olyan szabályos, mint az állat!
2021. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Szintén az Eszperantót ajánlom. Nekem van nyelvvizsgám is belőle. Könnyen tanulható és nekem mindig is tetszett.
2021. aug. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

"Milyen nyelvet érdemes elkezdenie tanulnia egy olyan embernek, aki a logikus szabálykövetés híve nem a logikátlan, össze-vissza kuszaságé, egy magyar ember számára fordított gondolkodásé, mint az angol például?"


Ezt a tipikus magyar embert úgy hívják, hogy "nem fektettem bele elég időt, energiát, ezért xar az egész nyelv".

Minden nyelvben vannak kivételek, minden nyelvnek meg van a maga nehézsége, a nyelvtani logikája, még az angolnak is. Nincs könnyebb, meg nehezebb nyelv, ez talán emberenként változó. Még az angol is a legkönnyebb, faéknyelv mindközött.

Valaki ajánlotta a németet, ha már más logikájú nyelvet akarsz. Azt kb úgy írják, ahogy ejtik, de ott is csak sacc per kb. Olyan irdatlan akcentusod lesz, hogy kb meg sem értik, ha nem fektetsz elég energiát a kiejtésbe. Az eleje a nehéz, mikor táblázatokat magolsz éjjel nappal, aztán mire bevésődik, hogy szóban is tudd folyékonyan ragozni, ne gondolkozz, na az jó időt igénybe vesz. Na meg a prepozíciók is egy kész katasztrófa eleinte.

Tanulj akkor mesterséges nyelvet mint pl az eszperantó. Csak használni nem fogod, mert nem kell sehova.

2021. aug. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
A német 100x logikátlanabb és bonyolultabb, mint az angol, én azt semmiképpen sem ajánlanám!
2021. aug. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%

Ha kiejtést nézzük akkor az angol nagyon logikátlan.

A németben (tapasztalatom szerint) több a nyelvtani kivétel mint a magyarban.

Talán valami ázsiai nyelvet ajánlanék, mint például Kínai, Koreai, Japán. Hogy csak a legismertebbeket mondjam.

2021. aug. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt leirhattad volna, hogy hasznos nyelvet akarsz e, vagy csak egy hobbit.
2021. aug. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érted egy nyelv "logikusságát", hogy a nyelvtanában nincsenek kivételek, megmagyarázhatatlan furcsaságok, akkor ilyen természetes nyelvet hiába keresel, mert nincsen. A természetes nyelvek organikusan fejlődtek ki évezredek alatt, nem nyelvészek állították őket össze, s ennek egyenes következménye, hogy a bennük maradt hagyományok révén ellentmondásos vagy megmagyarázhatatlan elemek maradtak bennük. (Épp olyan ez, mint a természetes evolúció, melynek következtében az emberben mint egyik legfejlettebb élőlényben is vannak olyan dolgok, mint például a szempilla, aminek nem sok hasznát vesszük.) A mesterséges eszperantó marad, de annak kevés hasznát veszed, annyira kevesen beszélik. Az általad említett angol nyelv nyelvtana a világnyelvekéi között egyébként talán a legegyszerűbb. Vesd össze a németével, a franciáéval vagy bármelyik szláv nyelvével, azoktól hanyatt fogsz esni. Sajnos ez a helyzet, akár tetszik, akár nem.
2021. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

"Tanulj akkor mesterséges nyelvet mint pl az eszperantó. Csak használni nem fogod, mert nem kell sehova."


Diplomához elfogadják, nagyon max.6 hónap alatt nyelvvizsgát lehet belőle tenni. Akinek a munkahelyén nem kell a nyelv, vagyis nem fogja használni, annak tökéletes választás az Eszperantó.

2021. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#8

Nem tudom, hogy világnyelvnek számít-e, de a Kínai nyelvtan még egyszerűbb mint az angolé.

2021. aug. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!