Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék gyakorolni jobban...

Hogy tudnék gyakorolni jobban B2-es angol nyelvvizsgára? Nem tudok elviselni még egy kudarcot..

Figyelt kérdés

Most megyek másodjára B2-es nyelvvizsgára, de egyszerűen szenvedek vele, pedig eskü nem vagyok olyan rossz angolból.


A 2 gyenge pontom a nyelvtan és a hallásértés. Az első nyelvvizsgám Pannon írásbeli volt, ahol sajnos csak 48%-ot értem el, így megbuktam. Nagyon szomorú voltam miatta, ez kb. 1 éve volt.


Viszont most szombaton megyek a másodikra, ez már Telc lesz, ami komplex, de teljesen kétségbe vagyok esve, nem érzem magam elég magabiztosnak ezzel kapcsolatban, de már 1 hónapja nem csinálok mást, csak gyakorlok rá, de már elegem van belőle, hogy egyszerűen nem mennek a nyelvtan és a hallásértéses feladatok.. A többi elég jól megy. Szövegértés mindig 80% körülire sikerül a többin örülök ha megvan a 40..


Van valami tippetek, hogy hogyan szedjem össze magam szombatra? Nyelvtan és hallásértési feladatokra esetleg egyéb trükkök? Szóbeli is jobban menne, ha nem izgulnél annyira és nem csak őőő-znék..😔



2021. aug. 23. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Egyedül csinálod, vagy van valaki, akivel át tudtad beszélni ezeket a nyelvtanos feladatokat és a többi dolgot? Illetve, mielőtt elkezdtél célzottan a nyelvvizsgára készülni, mit/hogyan tanultál? Ha ennyire nem megy, az azt jelzi, hogy átfogó, szisztematikus nyelvtani alapozásra van szükséged. Nem fognak a gyakorlófeladatok maguktól hirtelen jobban menni sajnos, ha alapvető hiányosságok vannak. Nem rosszból, de a vizsga előtt 5 nappal ez nagyon késő felismerés.
2021. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
nem fog tetszeni amit írok, de elsővel értek egyet, ha nem akarsz több kudarcot, akkor először tisztességesen megtanulsz angolul és utána mész el nyelvvizsgázni... ha negyven százalékot érsz el egy b2es vizsgán, akkor kb b1es szinted lehet angolból nagyon maximum. azzal meg az életben nem fogsz átmenni.
2021. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A hallást gyakorold agyon. Ha minden mintafeladatot megcsináltál,kezdd előlről.

Pihenésképp nézz/hallgass angol videókat az érdeklődési körödben és vedd ki a szavakat, próbáld meg felismerni őket, a mondatszerkezeteket stb.


A nyelvtan valóban nehéz, ahhoz ajánlom az Angol nyelvtan by Raraxy alkalmazást telefonra.

2021. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

"eskü nem vagyok olyan rossz angolból."

Nem is azt nézik, hanem azt, hogy megtudod oldani a feladatot vagy nem.


Nyelvtannál nyálazd át a szabályokat az elejétől a végéig (English Grammar in Use könyvet ajánlom) Illetve, amikor elolvasod a mondatot próbáld behatárolni, hogy ez most a 12 igeidő közül melyik (legalább jelen/múlt/jövő)


Hallás/Beszéd: nézz filmeket és ismételgesd amiket mondanak. Illetve keress ilyen "szófordulatokat", amikkel a beszéded elhúzhatod.


Ajánlom még az emelt érettségi feladatai megnézését.

2021. aug. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van..😔 Azért csinálom most, mert a felvételi pontokhoz kéne a nyelvvizsga, hogy felvegyenek majd. Most már elmegyek, hisz ki van fizetve, hátha csoda történik.


Intenzív angol kurzusra jártam 3 hétig, így nem egyedül készültem. De ott inkább csak a feladatokkal foglalkoztunk.

2021. aug. 24. 08:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha nem sikerül, hajtani fogok azért, hogy a következő meglegyen. Esetleg könyveket tudtok ajánlani hozzá?
2021. aug. 24. 08:08
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz, de a vizsga napjára próbálj pozitívabb lenni és kevésbé izgulni. Hallgasd meg a kedvenc zenéd reggel, egyél olyat ami feldob.


Hallásértéshez ne a feladatokat hallgasd, keress podcasteket, videóket, filmeket angolul felirat nélkül és azokat próbáld megérteni.


Beszédnél legyenek meg előre a gondolataid minden táméban, így ott már csak megfogalmazni kell tudni. Ehhez kellenek a témakifejtések.

Mikor mész az utcán (vagy máshol), akkor mond el mit látsz, fordítsd le a másiktól hallott, magadtól kigondolt mondatokat angolra magadban. Az a lényeg, hogy ne kelljen gondolkozni a végére, rögtön angolul gondolkozz. Így a szövegalkotás is gyorsabban fog menni beszédben. Ha szavak nem jutnak eszedbe se baj ilyenkor, csak hagyd ki, a vizsgán viszont fontos, hogy ne fuss bele ilyenbe. A vizsga előtt is készülhetsz fejben azzal, hogy magadnak beszélsz angolul.


Nekem a nyelvtannal nincs gondom, mióta sikerült rendszert találni az egészben, próbáld te is így, mert onnantól sokkal könnyebb. Egy táblázat is segíthet, amibe beleírod mikor használod, hogy képzed. Így egymás mellett látva akár a táblázat formájában is jobban megmarad, hogy mi hol van. Minél többet írsz, annál automatikusabban fognak jönni az igeidők szerkezetei.

A legjobb nyelvtani leírásokat eddig az Oxford Angol Nyelvtan könyvben láttam:

[link]


Sok sikert, reméljük sikerül!

2021. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!🤗
2021. aug. 24. 09:36
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
intenzív kurzusra jártam három hétig... milyen színvonalas intézmény, még csak szintfelmérőt sem iratnak a diákokkal, végezze csak boldog-boldogtalan a középfokú vizsgafelkészítőt. pro tipp: ne menj olyan nyelviskolába legközelebb, ami nem szintfelméréssel kezd. írd meg a szintfelmérőd, realizáld hogy alapfokon vagy, tanulj angolul (mert tanulni egy nyelvet és vizsgafeladatokra tréningezni teljesen más dolog), utána egy év tanulás után visszatérünk rá. (amúgy ha csak a pluszpont kell, és nem érdekel, hogy nincs valós tudásod, a papírod pedig magyarországon kívül gyújtósnak se jó, akkor csinálj egy origót, abban több a magyar szöveg mint a vizsga nyelve.)
2021. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
A nyelvtanulás több hónapos-éves projekt. Nem tudom, az első vizsgádra hogyan készültél, de annak a sikertelensége után be kellett volna látni, hogy változtatni kell a tanulási stratégián. Ha akkor nekiálltál volna mondjuk hetente tanárhoz járni, foglalkozni az angollal, akkor mostanra egész magabiztos tudásod lenne. De egy 3 hetes gyorstalpaló messze nem elegendő felkészülés... 5 nap alatt pedig nem fog csoda történni. Tanulás nélkül nem megy. Tényleg nem rosszindulatból, de nem tudom, hogy gondoltad ezt az egészet...
2021. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!