Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan (angol) nyelvvizsga,...

Van olyan (angol) nyelvvizsga, ahol ha B2 szintre jelentkezem, de nem sikerül elég jól, a B1-et megkaphatom?

Figyelt kérdés
Ha igen melyik nyelvvizsga ilyen?

2021. aug. 24. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"HA KÖZÉP- VAGY FELSŐFOKÚ NYELVVIZSGÁT TESZEK, DE NEM SIKERÜL, KAPHATOK BIZONYÍTVÁNYT EGY ALACSONYABB SZINTRŐL?

Sajnos nem. A Magyarországon akkreditált nyelvvizsgarendszerek mindegyike olyan, hogy csak a választott szinten kaphatsz bizonyítványt. Ha esetleg nem sikerül egy középfokú vizsga, sajnos nem tudunk alapfokú bizonyítványt kiállítani."


Írják az Origó honlapján. [link]


IELTS nyelvvizsga ilyen:

[link]


És elvileg a Cambridge is, de erről nem találtam biztos információt.


Ezek a fajta vizsgák elvileg sokkal többe kerülnek, és olyat is olvastam, hogy honosítani kell (amire az Origós kiírás is bizonyíték lehet), nem tudom mi igaz ebből. Ennek mindenképp nézz utána pontosan, mielőtt jelentkezel.

2021. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :)
2021. aug. 24. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig ott van az a Cambridge vizsgánál is: Scores between 122 and 139 are also reported for B2 First. You will not receive a certificate, but your Cambridge English Scale score will be shown on your Statement of Results.

És ezeknél mindegyiknél a magyarításnál ott volt, mikor utoljára néztem, hogy "A vizsga csak az eredeti jelentkezésben megjelölt, és sikeresen teljesített szintre honosítható."

2021. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. Nincs mit, örülök ha vakamit segített.


3. Angolul nem is kerestem rá, pedig utólag eljesen egyértelműnek tűnik, hogy úgy több dolgot lehet találni.

A honosításról én is valami hasonlót hallottam, de azzal nem vagyok tisztában, így nem mertem találomra leírni.

Köszönöm a kiegészítéseket!

2021. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!